Dyniowa niedziela w Ocicach

    Zupa, pasztet, sernik, ciasto, pita, kopytka...i to wszystko z dyni. To super zdrowe warzywo królowało ostatniego dnia września w Ocicach. To właśnie tam na placu przed Domem Ludowym odbył się Festyn Dyniowy. Przed sceną pyszniły się ogromne, dyniowe okazy, które przystrojono w fantazyjny sposób.
   Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Ocic i były to występy pełne humoru i kreatywności, za co dzieciom i nauczycielom dziękujemy. Po nich wystąpili ich starsi koledzy z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej w kilku przepięknych piosenkach. Nie zabrakło także Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka" oraz Zespołu Śpiewaczego z Ocic, które to swoimi pięknymi i wesołymi utworami wprowadziły uczestników festynu w radosny nastrój.
Rozstrzygnięto także konkurs na najsmaczniejsze potrawy z dyni i tutaj pierwsze miejsce otrzymała Renata Urbanowicz. Druga lokata powędrowała do Sławomira Karabana, zaś trzecią podzieliły się dwie osoby: Elżbieta Pachołek i Oksana Blyzniuk. Wyróżniono: Bożenę Witowską, Klaudię Nowak i Barbarę Jakiełę.
    Tego dnia odbyło się także arcyważne wydarzenie: wręczenie odznak honorowych "Zasłużony dla kultury polskiej", przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaki te otrzymały Panie z zespołu z Ocic: Maria Klimas, Janina Zator i Elżbieta Pachołek. Odznaki wręczyli: Poseł na Sejm RP Szymon Pogoda oraz Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski.
     Wesołym akcentem były także dyniowe konkursy w których dzieci szacowały wagę dyni, a dorośli podnosili dyniową sztangę. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.   Organizatorami byli: Sołtys i Rada Sołecka wsi Ocice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

B. W.

 

Prev