Zespół Śpiewaczy z Ocic odwiedził „Mazowsze”

   21.10.2023 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w siedzibie PZLPiT ,,Mazowsze" w Otrębusach. Po dotarciu na miejsce ,tuż przed południem zostaliśmy zakwaterowani i po dziesięciu minutach już mieliśmy zwiedzanie zakulisowe. Jako nieliczni mieliśmy możliwość wejść za kulisy pięknej, mogącej pomieścić 540 widzów sali. Zobaczyliśmy sale ćwiczeń tancerzy, orkiestry, ich garderoby i niesamowite ilości strojów i różnego asortymentu potrzebnego do występów.
Następnie przeszliśmy do pałacyku „Karolin” - starej siedziby zespołu, gdzie znajduje się muzeum Centrum Folkloru Polskiego.   
  Piękne stroje ludowe z każdego rejonu Polski były zaprezentowane w osobnych, tematycznych salach. Po obiedzie odbyły się zorganizowane dla naszego zespołu warsztaty wokalne. Poćwiczyliśmy śpiew pod okiem profesjonalistki i mieliśmy możliwość posłuchać jej wspaniałego głosu. Nasza nauczycielka jest na co dzień członkinią zespołu i wieczorem podziwialiśmy ją na scenie.
  Po chwili odpoczynku przyszedł właśnie czas na koncert zespołu Mazowsze pod tytułem ,,Kalejdoskop Barw Polski". Zobaczyliśmy piękne tańce z każdego regionu Polski w niesamowitych ważących niekiedy 15 kg strojach i usłyszeliśmy te znane i mniej znane pieśni zespołu .Trudno opisać to, co działo się na scenie. Taniec, śpiew, i niesamowita energia  wykonawców zapierały dech w piersiach.
  Scena, na której niekiedy tańczyło na raz kilkadziesiąt osób była niczym wulkan energii.
Po występie zespół otrzymał ogromne owacje na stojąco od publiczności i po krótkim występie na bis koncert się zakończył.
  Po kolacji i dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na odpoczynek. Następnego dnia po śniadaniu wypoczęci, uśmiechnięci i zadowoleni musieliśmy wracać do domu. Dziękujemy za niesamowitą przyjemność zobaczenia występu zespołu Mazowsze na żywo. Coś wspaniałego, polecamy każdemu.
Krzysztof Jakieła
Zespół Śpiewaczy z Ocic                                      

 

Prev