Ksiega pełna czarów w Kruszynie

  Większość z nas lubi bajki. Czasami udajemy, że oglądamy je tylko ze względu na nasze dzieci, ale tak naprawdę jest to rozrywka tak dla młodszych jak i starszych. Nie inaczej było w sali konferencyjnej w Kruszynie, gdzie 19 stycznia 2024 r. odbył się spektakl pt. „Księga pełna czarów”.  Aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury: Natasza Słysz – Czaja, Karolina Jędrzejko i Tomasz Katra wprowadzili nas w bardzo ciekawą historię o zabawnych perypetiach głównych bohaterek, kochających się sióstr, Marcysi i Krysi. Spektakl miał charakter dydaktyczny. Mamy nadzieję, że zawarty w nim morał sprawi, iż nasze pociechy zdecydowanie chętniej zasiądą do nauki czytania i pisania, bowiem za sprawą Krysi odkryją, że za odczytywanymi literkami kryje się wspaniała treść, magia-wiedza, której posiadanie może nieraz uchronić nas przed zgubą.

  Czy próżna Marcysia zaraziła się bakcylem czytania? Czy przygody, jakie ją spotkały, pozwolą zrozumieć, że „nie wszystko złoto, co się świeci”? Na te pytania odpowiedzi znają Ci, którzy postanowili odwiedzić salę GOKiS-u w Kruszynie.
 Aktorzy stworzyli takie sytuacje, w których dzieci mogły brać czynny udział w opowiastce,
a ich gromkie brawa na koniec świadczyły o tym, że się dobrze bawiły. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten czas spędzić z nami oraz wspaniałym aktorom, którzy sprawili, że z Sali wyszliśmy z uśmiechem na ustach.
Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

B.W.

 

Prev