Ferie, ferie i po feriach...

  Jak mgnienie oka minęły ferie zimowe (przynajmniej dla dzieci). To okres wzmożonej pracy dla animatorów i czas zabaw dla dzieci i młodzieży. Z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu skorzystało ponad 350 dzieci z Gminy Bolesławiec. Zajęcia prowadzone były w 25 miejscowościach tak w Domach Ludowych jak i Bibliotekach Publicznych. Zajęcia zróżnicowano tematycznie i tak w niektórych miejscowościach było lepienia bałwana i rzucanie się śnieżkami, a w innych wszystkie zajęcia odbywały się w środku. Pośród wielu zabaw ruchowych dzieci bardzo chętnie bawiły się w berka na różne sposoby, rzucały do celu itp. Uczestnicy zajęć grali w „Memory” (zapamiętywanie gestów parami), „Moje prawe miejsce jest wolne”, ewolucje z woreczkami czy przerzucanie papierowych kulek.  Niektóre dzieci robiły magiczne, kolorowe drzewa, na inne czekały rebusy, krzyżówki, zagadki, które wspólnymi siłami rozwiązywały. Nie zabrakło opowieści z „przymrużeniem oka” o nowych zwierzątkach zamieszkujących lasy. I tak po feriach w gminnych lasach zamieszkały
„Parkoszowiaczki”, „Trzebieniaczki Małe” a także „Dobraczki”. Niewielkie stworzenia, które powstały z plasteliny wzbogaciły faunę naszej gminy. Dla miłośników sportowych wrażeń na salach gimnastycznych odbywały się zajęcia z piłki siatkowej.

 Ogromną atrakcją były warsztaty kulinarne prowadzone przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dzieci nie tylko jadły, ale co ważniejsze wcześniej to jedzenie pod czujnym okiem Pań robiły. Wszystko okazało się przepyszne i znikało z talerzy w tempie expressowym. Składamy ogromne podziękowania dla fantastycznych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z: Bolesławic, Bożejowic, Brzeźnika, Dąbrowy Bolesławieckiej, Dobrej, Kraśnika Dolnego, Kraśnika Górnego, Krępnicy, Łazisk, Mierzwina, Nowej, Nowych Jaroszowic, Parkoszowa, Starych Jaroszowic, Suszek, Trzebienia i Żeliszowa.

W ramach atrakcji zimowych na koniec pierwszego tygodnia ferii odbył się w Kruszynie spektakl „Księga pełna czarów” w wykonaniu krakowskich aktorów. Śmiechu było co niemiara.
Na zakończenie ferii dzieci pojechały na wycieczkę do Szklarskiej Poręby, gdzie bawiły się podczas warsztatów w Hucie Szkła i oglądały cały proces tworzenia szklanych rzeczy.

Ferie, dość krótkie dobiegły końca. My także po ich zakończeniu mamy refleksje, które Państwu chcemy przekazać. Z zaproponowanych 25 miejscowości, w których (prawie w każdej) odbywały się różnorodne działania: animacyjne, sportowe czy kulinarne znalazły się 3, w których nie przyszły dzieci. Z tego powodu zanim rozpoczniemy Wakacyjne działania ogłosimy zapisy, żeby wiedzieć, w której z miejscowości są chętni na aktywne spędzenie czasu. Zapraszamy do śledzenia tak strony jak i Fanpage na Facebooku, bo właśnie tam w czerwcu ogłosimy zapisy na wakacyjne zajęcia. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy byli podczas ferii z nami i mamy nadzieję, że czas do wakacji upłynie im szybko i owocnie.

B.W.

 

 

Prev