"Podróż za jeden uśmiech"

W sobotę 10 lutego mieszkańcy Gminy Bolesławiec wybrali się w kolejną kulturalną podróż.

Tym razem gościliśmy w Jeleniogórskim Centrum Kultury na koncercie polskiej muzyki filmowej „Podróż za jeden uśmiech”. Dominika Łukasiewicz w dowcipny sposób wprowadziła nas w klimat poszczególnych utworów oraz ich twórców. Kameralna Orkiestra Rozrywkowa FIVE -UP wraz z solistami Anetą Kolendo i Krzysztofem Pachołkiem przenieśli nas w świat pełen magii kina grając i śpiewając utwory z takich kultowych filmów jak „Stawka większa niż życie”, „Sami swoi”, „Janosik”,  „Czarne Chmury”, „Vabank”, „Czterej pancerni i pies”, „Pan Tadeusz”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i wiele innych, kończąc wspólnie odśpiewaną piosenką z „Czterdziestolatka”. Nie tylko ten utwór był śpiewany przez publiczność. Doskonale znane filmy i muzyka z nich pozwalały nie tylko na wspólne śpiewanie, ale również pobudzały wyobraźnię i przypominały konkretne sceny z filmów. Gromkimi brawami nagrodzono wykonawców i nie pozwolono im tak szybko zejść ze sceny.

Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony wieczór i do zobaczenia na kolejnej wycieczce.

 

Sfinansowano z dotacji celowej z Programu PiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2023, rozdz. V. pkt 3)

ppkt h),Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”. Wycieczka tematyczna: Wycieczka do Jeleniej Góry na koncert "Podróź za jeden uśmiech".

G.W.

WhatsApp Image 2024-02-10 at 19.14.25.jpeg

WhatsApp Image 2024-02-10 at 19.14.26.jpeg

 

Prev