Pierwsza edycja Turnieju Gier Planszowych za nami.

Niedzielne popołudnie 11 lutego 2024 roku dostarczyło nam nie tylko wielu emocji, ale stanowiło również niezaprzeczalny dowód na to, że w erze gier online wciąż racje bytu mają pozycje unplugged.

 Chińczyk, warcaby, szachy, bierki i Rummikub wciągnęły uczestników turnieju na kilka godzin zaciętych rozgrywek. Wierzymy, że przygotowane przez nas nagrody wręczane zwycięzcom przez Zastępcę Wójta Gminy Bolesławiec Romana Jaworskiego stanowiły powód do radości, ale zdajemy sobie sprawę, że to przyjemność z gry i możliwość sprawdzenia się były głównymi motywatorami do wzięcia udziału w rozgrywkach. Dowodem na to jest to, że wielu z zawodników po zakończeniu punktowanych partii postanowiło rozegrać pojedynki poza swoimi kategoriami wiekowymi. Oprócz pozycji turniejowych nauczyć się można było gry Abalone oraz Triominos, młodsze dzieci w tym czasie korzystały z specjalnie dla nich przygotowanego kąciku zabaw, a jeszcze chętniej z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnika Dolnego, za co szczególnie dziękujemy zaangażowanym Paniom.

Wszystkich Państwa już dziś chcemy zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju, bo taka z pewnością się odbędzie.

 

Sfinansowano z dotacji celowej z Programu PiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na  rok 2024, rozdz. V. pkt 3) ppkt h),
Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”.

Prev