Stare Jaroszowice najlepsze w "Halówce"

      18 lutego 2024 r. w hali sportowej I LO w Bolesławcu rozegrano kolejną edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej, w którym uczestniczyło siedem gminnych drużyn piłkarskich.

       Pierwszą cześć turnieju rozgrywano w dwóch grupach, z których tylko dwie najlepsze drużyny awansowały do dalszego etapu. W grupie A pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła drużyna Starych Jaroszowic. Tuż za nią miejsce premiowane awansem zajęli zawodnicy z Kraśnika Dolnego. Na etapie grupowym przygodę z rozgrywkami zakończyły drużyny Mierzwina oraz Bolesławic. Zwycięzcą grupy B została drużyna z Nowej, która lepszym bilansem bramkowym wyprzedziła zawodników z Dąbrowy Bolesławieckiej. Ostatnie, trzecie miejsce zajęła drużyna z Kruszyna. Po zakończeniu fazy grupowej przystąpiono do rozegrania meczów półfinałowych. W pierwszym meczu Stare Jaroszowice w efektowny sposób pokonały swoich rywali z Dąbrowy Bolesławieckiej i tym samym zameldowały się w wielkim finale. W drugiej parze spotkały się drużyny z Nowej i Kraśnika Dolnego. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy A – klasowca z Nowej. Mecz o 3. miejsce, pełen dramaturgii i ogromnych zwrotów akcji dostarczył wszystkim obecnym wielu emocji. Po bardzo zaciętym pojedynku brąz wywalczyli zawodnicy z Dąbrowy Bolesławieckiej. Mecz finałowy już przed jego startem zapowiadał się bardzo ciekawie. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięstwo odnieśli zawodnicy Starych Jaroszowic i tym samym wywalczyli tytuł mistrzowski oraz miano najlepszych w gminnej halówce w 2024 roku.

     Oprócz zwycięstwa drużynowego zawodnicy "nowo upieczonego" mistrza wywalczyli także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem, który jednocześnie ustanowił nowy rekord zdobytych bramek w turnieju halowym został Kamil Tur. Jego 11 efektownych bramek na długo zapisze się w historii turnieju. Natomiast jego kolega Cezary Purta otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju.  

       Na zakończenie turnieju Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski razem z Dyrektorem GOKiS Januszem Cieślą nagrodzili najlepsze drużyny oraz zawodników wręczając pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.   

        Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s.w Kruszynie.

Zawody sfinansowano z dotacji celowej z Programu PiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2024, Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”.

 

WYNIKI TURNIEJU:

FAZA GRUPOWA

1. Stare Jaroszowice – Mierzwin 4:0

2. Bolesławice – Kraśnik Dolny 1:4

3. Nowa – Dąbrowa Bolesławiecka 1:1

4. Kraśnik Dolny – Stare Jaroszowice 0:4

5. Mierzwin – Bolesławice 5:1

6. Dąbrowa Bolesławiecka – Kruszyn 2:0

7. Stare Jaroszowice – Bolesławice 7:0

8. Kraśnik Dolny – Mierzwin 1:0

9. Kruszyn – Nowa 0:3

 

FAZA PUCHAROWA

Półfinały

10. Stare Jaroszowice – Dąbrowa Bolesławiecka 5:0

11. Nowa – Kraśnik Dolny 1:1, d. 1:1, k. 2:1

Mecz o 3. miejsce

12. Dąbrowa Bolesławiecka – Kraśnik Dolny 3:2

Finał

13. Stare Jaroszowice – Nowa 2:1

 

 

Prev