Warszawski "RZEP" zwyciężył XIX MAUPę

   Sobotnie popołudnie w Domu Ludowym w Bożejowicach opanowała MAUPa. Już dziewiętnasty rok z rzędu, w ostatnią sobotę lutego w Gminie Bolesławiec spotykają się miłośnicy puzzli. I to nie tylko tacy teoretyczni, ale zadeklarowani praktycy. Są pośród nich tacy, którzy puzzle układają "od święta", ale także tacy, dla których jest to pasja.
    Przez wiele lat zawody odbywały się w Kruszynie, jednak w tym roku ze względu na dużą liczbę drużyn przenieśliśmy je do większej sali w Bożejowicach.
    Zwarte i gotowe drużyny stawiły się punktualnie w Domu Ludowym  i mogliśmy rozpoczynać. Zanim to jednak nastąpiło na scenie w nostalgiczny nastrój wprowadził duet: Martyna Rudzik oraz Artur Nowak, za co im serdecznie dziękujemy. Nostalgia nostalgią, a tu trzeba było zagrzać do boju zawodników i właśnie to uczynił Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski, który dał sygnał do startu. Wzór puzzli jak zawsze był tajemnicą do ostatniej chwili i po ich prezentacji rozległ się (jak zwykle zresztą) jęk: o Matko! Ruszyły nie tylko czteroosobowe drużyny, ale także wyświetlany stoper, gdzie czas był prawie „namacalny”.
    Szesnaście drużyn, z których każda miała do ułożenia 1500 puzzli rozpoczęło swoją pracę. Ogółem na sali  24 000 puzzelków próbowało się połączyć w obrazki. Po 2 godzinach i 48 minutach usłyszeliśmy zwycięski okrzyk: to drużyna „RZEP” (Rodzinny Zespół Entuzjastów Puzzli) z Warszawy zakończyła układanie, a byli to: J
oanna Wójcik, Anna Wójcik , Jolanta Dereń i Bartosz Wójcik. Drugą lokatę wywalczyły sobie Panie z „Grupy Pościgowej”:  Bożena Wieczorek, Karolina Kojder,  Agnieszka Kołodziej i Aleksandra Maksymów.  Trzecie miejsce należało do „Puzzlomaniaków”: Danuta Kawałko, Paulina Ziembikiewicz, Klaudia Dzedzej, Izabela Szymborska. Wszystkim laureatom medale i nagrody, ufundowane przez firmę Castorland wręczył Przewodniczący Rady Gminy Bolesławiec Bogusław Uziej. Wśród drużyn cały czas trwała zacięta walka, a kolejne trzy miejsca wywalczyły: „Anieli”,  „Mamuśki” i „Drużyna nie na żarty”. Oprócz nich dzielnie walczyły także drużyny: „ Dream Team”, „Libella”, „Majami”, „Może być problem”, „Waleczni Amatorzy”, „ Wesoła Czwórka”, „One i On”, „Sąsiedzi” „Drużyna ES” i „Od Ramki”.
    W międzyczasie podczas trwania Maratonu w Bibliotece Publicznej (znajdującej się w tym samym budynku) odbywała się „Noc w Bibliotece”. Dzieci, młodzież i dorośli mieli okazję tego dnia nie tylko wypożyczyć książki, czy skorzystać ze stanowiska komputerowego, ale także ułożyć puzzle i zagrać w różne gry planszowe.
  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zechcieli ten dzień spędzić z nami, a w szczególności firmie Castorland, która już wiele razy wspierała nas nie tylko w puzzlach konkursowych, ale także w pięknych nagrodach.
Za rok XX MAUPa – co nam przyniesie jubileuszowa edycja? Czekamy z niecierpliwością.

B.W.

 

Prev