Wietrzna sobota w Bolesławicach.

Wietrzna sobota w Bolesławicach.

Po raz drugi w Gminie Bolesławiec zorganizowaliśmy Wietrzenie Szaf, 2 marca w Bolesławicach spotkały się nie tylko fanki mody, ale przede wszystkim świadome konsumentki!

Kupienie nowej sukienki, płaszcza, czy butów nigdy nie było prostsze – darmowa dostawa, możliwość zwrotu, ba nawet zapłacić można 30 dni później. Szkoda tylko, że:

By zrównoważyć nadmierny konsumpcjonizm, który dotyczy praktycznie każdego z nas rozpoczęliśmy akcję Wietrzenia Szaf. Założenia są niezwykle proste: każdy mógł oddać rzeczy które zalegały w jego szafie jednocześnie wybierając coś nowego dla siebie z szafy „sąsiada”. W tym roku wszystkie przyniesione ubrania trafiły do drugiego obiegu lub zostały wykorzystane na czyściwo. 24 kartony z rzeczami, które pozostały trafią w ciągu najbliższych dni do Fundacji Ubrania Do Oddania, która za każdy przekazany przez nas kilogram wesprze 1zł zbiórkę na rzecz Filipa Gila, mieszkańca Kraszowic i ucznia Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Bożejowicach.

Nasza akcja nie da tu spektakularnych efektów – jest to raczej praca u podstaw na rzecz ekologii i odpowiedzialnego, zrównoważonego podejścia do naszych konsumenckich wyborów. Mamy nadzieję że z każdym rokiem, będzie nas więcej, a nasze zakupowe decyzje będą rozsądniejsze.

I.P.

 

 

 

 

Prev