Au revoir Francois!

Tegoroczny Dzień Kobiet w Gminie Bolesławiec uczciliśmy koncertem piosenki francuskiej w Domu Ludowym w Łące w wykonaniu Francois, który wystąpił w duecie z akordeonistą-pianistą Przemysławem Dziergasem. Zanim jednak zaprosiliśmy artystów na scenę Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski wręczył nagrody laureatom konkursu „Slow Fashion – Projektowanie Przyszłości” oraz złożył życzenia wszelkiej pomyślności przybyłym Paniom.

 Jak określił Francois jego koncerty to budowanie mostu między Sekwaną a Wisłą, między poezją liryczną a kabaretowym klimatem, między kulturą francuską a polską. Podczas piątkowego koncertu Francois przedstawił zebranej licznie publiczności polskie i francuskie przeboje takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Ewa Demarczyk, Jonasz Kofta, czy też Charles Aznavour.

 Czy oczarował nas jego występ, to pytanie retoryczne. Koncert zakończył się owacją na stojąco, a pamiątkowe filiżanki wręczył artystom Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski, dziękując za cudowny koncert. Na pożegnanie z Francois powiedzieliśmy sobie: „au revoir”, bo mamy przeczucie, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

I.P.

 

Prev