Białogłowy, damy, kobiety…za nami piękny koncert

    Białogłowy, damy , kobiety… to tytuł koncertu, który z okazji Dnia Kobiet odbył się w Ocicach.
9 marca 2024 roku do Domu Ludowego przybyło wielu mieszkańców i gości, a to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca oraz uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ocicach. To właśnie oni byli niezaprzeczalnymi gwiazdami tego dnia. O znaczeniu kobiet w kulturze ludowej i nie tylko opowiedziała prowadząca, jednocześnie kierowniczka zespołu – Elżbieta Tor.
     Ruszyły tańce, podłoga w sali dosłownie drżała od podskoków, a każdy nagradzany był gromkimi brawami. Wystąpiły prawie wszystkie grupy wiekowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, prezentując nie tylko swoje umiejętności, ale także piękne, polskie ludowe stroje. Na koncercie mieliśmy okazję zobaczyć także grupę teatralną i grupę przedszkolaków z miejscowej szkoły. Ich wspaniałe występy wywołały owacje licznie zgromadzonych członków rodzin.
     Współpraca zespołu ze szkołą rozpoczęła się dużo wcześniej, przedszkolaki przygotowała Magdalena Kędzierska (za co jej dziękujemy), a zdjęcia dzieci w tradycyjnych strojach ludowych były elementami wystawy w holu. Ten wieczór to nie tylko piękne tańce, ale także wspaniałe wokale i świetna kapela. Ogromne podziękowania należą się (oprócz wszechobecnej i niezastąpionej Elżbiety Tor) także Sławkowi Ratajskiemu, Kamilowi Zemła oraz Łukaszowi Rogackiemu. Dziękujemy także wspaniale zorganizowanej szkole z Ocic, która dzięki Radzie Rodziców zorganizowała poczęstunek dla dzieci. Po półtorej godzinie artystycznej uczty torby z słodkościami oraz moc podziękowań złożył także Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili do organizacji tej pięknej imprezy.

B.W.

 

Prev