Przedszkolaki na START

      We wtorek 23 kwietnia 2024 r. w sali sportowej ZSP w Bożejowicach odbyła się VI Gminna Spartakiada Przedszkolaka, w której uczestniczyły przedszkola z gminy Bolesławiec oraz zaprzyjaźniona placówka „Mali Odkrywcy” z Bolesławca.

       Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji gospodarze zawodów przygotowali dla wszystkich zebranych specjalny pokaz artystyczny. Liczna grupa przedszkolaków wraz z uczennicą klasy IV Magdaleną Zarówny zaprezentowali swoje oryginalne układy taneczne.

       W tym roku dla uczestników przygotowano sześć bardzo ciekawych konkurencji m.in.: „pogromcy przeszkód”, „przewróć – postaw”, „sadzenie ziemniaków”, „wyścig Herkulesów”, rzut woreczkiem do ruchomego celu i podawanie laski nad głową. Zawodników na torach dopingowały licznie przybyłe grupy koleżanek i kolegów.

       Na zakończenie sportowej rywalizacji na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Po zakończonej przerwie na uzupełnienie energii przystąpiono do wręczenia medali i nagród. Dyrektor ZSP w Bożejowicach Pani Alicja Krawczyk wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i medale, a także maty edukacyjne do nauki języków obcych.

         Współorganizatorem zawodów był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bożejowicach.

 

 

Prev