Turniej Matematyczno - Sprawnościowy

        W czwartek 25 kwietnia 2024 r. rozegrano kolejną edycję Turnieju Matematyczno – Sprawnościowego. W tym roku uczniów klas trzecich spośród ośmiu gminnych Szkół Podstawowych gościł ZSP w Kruszynie.

        Nad poprawnością przebiegu zawodów czuwała komisja konkursowa w składzie: Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec, Zenona Słobodzian – Dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół oraz Maria Strojek – Główny Księgowy GOKiS Bolesławiec.

        W pierwszym zadaniu uczestnicy części sportowej mieli za zadanie toczyć slalomem piłkę między pachołkami. Kolejną konkurencją było szybkie i dokładne układanie woreczków na pachołkach wraz z precyzyjnym przejściem pod nisko usadowioną tyczką na końcu toru. Trzecie zadanie polegało na prowadzeniu woreczka między pachołkami za pomocą kija do unihokeja. Natomiast ostatnia próba polegała na szybkim dobiegnięciu slalomem do szarfy i przejściu przez nią od góry lub od spodu. Pomiędzy sportową rywalizacją grupy matematyków rozwiązywały swoje zadania. Czasy uzyskiwane na torach oraz punkty za prawidłowo rozwiązane zadania sumowały się i na tej podstawie wyłoniono ostateczną klasyfikację turnieju.

        W tegorocznej edycji turnieju tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna gospodarzy z Kruszyna w składzie: Kyrylo Andrieiew, Karol Holinka, Szymon Kozłowski, Ksawery Woźniak, Aniela Kotwica oraz Antoni Kozik. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Bożejowic, a trzecie zawodnicy z Dąbrowy Bolesławieckiej.

          Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody w postaci gier edukacyjnych.

Gratulujemy.

 

 

KLASYFIKACJA PUNKTOWA TURNIEJU:

1. SP Kruszyn – 61 pkt.

2. SP Bożejowice – 56 pkt.

3. SP Dąbrowa Bolesławiecka – 48 pkt.

4. SP Kraśnik Dolny – 47 pkt.

5. SP Trzebień – 46 pkt.

6. SP Brzeźnik – 45 pkt.

7. SP Ocice – 39 pkt.

8. SP Żeliszów – 24 pkt.

 

 

Prev