FERIE W GMINIE BOLESŁAWIEC

    Za nami ferie zimowe i okres beztroskich zabaw dla dzieci. Wiele instytucji wspierało dziecięcy wypoczynek w tym okresie, nie inaczej było w Gminie Bolesławiec. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu zaprosił na tradycyjne gry i zabawy, podczas których można było nie tylko pobiegać, skakać, ale także wykonać prace plastyczne z czego oczywiście dzieci skwapliwie korzystały. Gry i zabawy odbyły się w: Mierzwinie, Żeliszowie, Trzebieniu, Brzeźniku, Kraśniku Dolnym, Ocicach, Nowej Wsi, Łące, Kraszowicach, Nowej, Trzebieniu Małym, Parkoszowie, Lipianach i Nowych Jaroszowicach.    
    Nowością było wprowadzenie sensoplastyki, połączonej z eksperymentami oraz robotyki. Na zajęciach z sensoplastyki dzieci spotkały się z różnymi fakturami materiałów, robiły nowe substancje oraz eksperymentowały z kolorami i kształtami. Kompletnie nieważny był fakt, że na tych zajęciach można się było nieco pobrudzić, mimo tego dzieci były bardzo zadowolone. Zajęcia sensoplastyki odbyły się w Bolesławicach, Krępnicy, Bożejowicach, Dobrej, Kraśniku Dolnym i Kruszynie.
    Po raz pierwszy w naszej gminie miały miejsce zajęcia z robotyki, które są połączeniem najwspanialszej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków, dopasowanych do wieku dzieci uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów. Zestawy klocków do robotyki wyposażone są oprócz tradycyjnych elementów w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem. Dzieci bardzo pilnie słuchały instruktora i pilnie wykonywały jego polecenia. Oprócz świetnej zabawy zajęcia dostarczyły wiele pożytecznych umiejętności technicznych. Takie spotkania z robotyką odbyły się w: Łaziskach, Starych Jaroszowicach, Otoku, Ocicach i Kraśniku Górnym.
    Oprócz działań GOKiS-u w Domach Ludowych wykazywały się swoją działalnością społeczną także Rady Sołeckie. Ciekawe zabawy i zajęcia kulinarne przeprowadziły dla swoich, małych mieszkańców Panie z Parkoszowa, a cykl zabaw i smakowity „tłusty czwartek” zaproponowała dzieciom Pani Sołtys ze Starych Jaroszowic wraz Radą Sołecką i KGW. I tak wspólne działanie przełożyło się na udane ferie w Gminie Bolesławiec.

 

Prev