Dzień Dziecka w Kruszynie

      "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to zdanie wypowiedziane kiedyś przez Janusza Korczaka oddaje sens dziecięcej radości.
Powodów do takich uśmiechów staraliśmy się dostarczyć dzieciom z okazji ich święta w piątek 31 maja 2024 roku na boisku sportowym w Kruszynie. To właśnie tam stanęło "dmuchane miasteczko ".
Pierwsi miłośnicy takiej zabawy czekali już od godziny i podskakując co chwilę pytali: - czy to już? Czy możemy już wejść? Nie mieliśmy serca ich tak męczyć więc gdy tylko zamki i zjeżdżalnie zostały napompowane maluchy mogły ruszyć do zabawy.
   Z niepokojem spoglądaliśmy w niebo, bo tam piętrzyły się deszczowo/burzowe chmury, które w każdej chwili mogły przerwać zabawę.
"Dmuchane miasteczko " to była główna atrakcja tego dnia, którą przeplataliśmy animacjami i na nie także nie zabrakło chętnych.
Było wiele śmiechu i radości ze wspólnej zabawy, która trwała prawie trzy godziny, a została chwilę skrócona przez deszcz. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i dzieciom za tak liczne przybycie i firmie "Dmuchańce-dmuchane szaleństwo" z Otoku za profesjonalizm. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. W Kruszynie.
B.W.

 

Prev