Pierogowa Dąbrowa!

  Niedziela 2.6.2024 r. należała do Festynu Pierogowego w Dąbrowie Bolesławieckiej – tego dnia Gospodarze wraz z Kołami Gospodyń z Bożejowic, Rakowic, Dobrej oraz Trzebienia  wyjątkowo zadbali o nasze podniebienia.

  Tradycyjnie już festyn rozpoczęły występy dzieci z Przedszkola oraz Szkoły z Dąbrowy Bolesławieckiej, gromko oklaskiwane przez publiczność. W ludowym repertuarze zaprezentował się Zespół Leśne Nastroje z Dobrej oraz GZPiT Jutrzenka. Orzeźwiająco na publiczność zadziałały tancerki tańca orientalnego z zespołu Tierra Flamenca z Bolesławca.

  Podczas festynu ogłoszono nagrodzono uczestników konkursu plastycznego. Rozstrzygnięto także tegoroczny „Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi” -  pierwsze miejsce zdobyło KGW Żeliszów, drugie KGW Bolesławice, zaś trzecie KGW Jurków. Zarówno zwycięzcy, jak i wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Bolesławiec Andrzeja Jańca oraz Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec Jacka Łuczkowskiego.

  Kolejny Festyn Pierogowy za rok – na który już teraz zaprasza Państwa Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie wraz z Komitetem Organizacyjnym wsi Dąbrowa Bolesławiecka. Do zobaczenia!

I.P.

 

Prev