Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

KRAŚNIK GÓRNY I KRĘPNICA W FINALE TURNIEJU WSI

16 kwietnia 2018

      15 kwietnia w sali konferencyjnej GOKiS w Kruszynie odbył się drugi półfinał Turnieju Wsi. Udział w nim wzięły najlepsze drużyny ze spotkań eliminacyjnych, które odbywały się od stycznia do marca. Tego dnia spotkały się ekipy z: Kraśnika Górnego, Krępnicy, Nowej
i Żeliszowa.  W pierwszej konkurencji, którą było tworzenie origami modułowego najlepszy był Kraśnik Górny, który największą ilość punktów uzyskał także w rozwiązywaniu rebusu, trafianiu piłką z własnego podrzutu do obręczy oraz układaniu maxi puzzli.

Drużyna z Krępnicy, która przez całe eliminacje szła „jak burza” najlepiej zaprezentowała się w konkurencjach sprawnościowych: wkręcaniu butelek na czas i odbiciach piłką siatkową oraz zadaniu ściśle umysłowym - czyli rozgrywkach szachowych i to właśnie ich zawodnik (Sołtys Kamil Haniszewski) wygrał wszystkie szachowe mecze.  Drużyny z Nowej i Żeliszowa  prezentowały podobny poziom, gdzie Nowa wyróżniała się np. w teście o muzyce lat 60-tych i odgadywaniu znaczenia trudnych słów, a Żeliszów w grze „sniper” i  układankach logicznych „sudoku”.

Do samego końca nie wiadomo było, czy nie będzie potrzebna dogrywka, a końcowe wyniki różniły się kilkoma punktami. Po dziesięciu konkurencjach okazało się jednak, że najlepszy jest Kraśnik Górny, który zdobył 29 punktów i Krępnica z 28 punktami. To właśnie oni weszli do finałowych rozgrywek, które odbędą się w ostatnią niedziele czerwca. Dziękujemy wszystkim fantastycznym drużynom za udział w rozgrywkach Turnieju Wsi. 

[ wróć ]