tel. 75 732 14 77

Polecamy

Ruszyła Gminna Liga Dart'a

27 kwietnia 2010

Dart popularnie zwany lotkami, to gra z pozoru bardzo prosta, jednak gdy się jej bliżej przyjrzeć to aby osiągnąć w niej sukces potrzebna jest odpowiednia taktyka, opanowanie i dobra współpraca na lini ręka-oko. W naszej gminie do tej pory nie wiele osob slyszalo o dartach. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury i Sportu postanowił przybliżyć j tajniki tej gry i zorganizował Gminną Ligę Dart'a, cykl zawodów na których rywalizują zawodnicy już wprawieni w grze oraz Ci którzy swoją przygodę z lotkami i okrągła tablicą zaczynają. Do zawodów zgłosiło się 9 zawodników w kategoriach juniroskich oraz 12 seniorów. Wśród juniorów zwycięzcą został Eryk Marcichowski, który w trakcie 10 rund zdobył najwięcej punktów. Miejsce drugie wywalczył Piotr Chwastyk, ostatnie miejsce na podium przypadło Katarzynie Kata. Seniorzy rywalizowali w grze 301, zwyciężał ten który najszybciej wyzeruje swój wynik, czyli od 301 dojdzie do 0. Najszybciej udało się to Piotrowi Zięzio, który w decydującym boju pokonał Sławomira Dziewulskiego, miejsce trzecie wywalczył Paweł Marcichowski. Kolejne zawody z cyklu Gminnej Ligi Darta już 28 maja o 18.00 w sali prób i ćwiczeń w Ocicach.