Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

PELAGIĆ W BOŻEJOWICACH

8 czerwca 2018

      W piątkowy wieczór 8 czerwca w sali gimnastycznej ZSP w Bożejowicach odbyła się pierwsza z cyklu imprez, na które składa się tegoroczna Bałkańska Festa. Występ zespołu z Banja Luki to niebywała okazja aby naocznie przekonać się jak bogaty jest folklor bałkański.
       Zespół RKUD „PELAGIĆ” to jeden z najstarszych zespołów Bośni i Hercegowiny – powstał w 1927 i w tym roku będzie  świętował 90- urodziny. Mimo takiego szacownego wieku dalej jest pełen energii i nowych pomysłów. Początków jego istnienia raczej nikt z obecnych członków nie pamięta, ponieważ w zespole grają, śpiewają i tańczą młodzi ludzie.  „Pelagić” – zespół nagrodzony przez Prezydenta kraju Orderem za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury prezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali, zatańczyli i zaśpiewali miedzy innymi tańce z regionu Glamocz, tańce Szopskie i itp. Żartobliwe tańce z Baranii pokazały, że oprócz tanecznych - nie obce im są także wyzwania aktorskie.
       Tego wieczoru nie zabrakło także ciekawych występów uczniów szkoły z Bożejowic. W ich wykonaniu zobaczyliśmy tańce flamenco, wiosenne impresje taneczne oraz piosenkę Jagody Kurowskiej. Dla miłośników polskiego folkloru zatańczył ZPiT Ziemi Bolesławieckiej. Występ w Bożejowicach mieli przyjemność oglądać nie tylko mieszkańcy, ale także i goście, wśród których znalazł się także Biskup z Banja Luki Franjo Komarica. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wręczenia upominków dla całego zespołu, które wręczali: Wójt Andrzej Dutkowski, Z-ca Wójta Roman Jaworski, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Uziej oraz Dyrektor GOKiS Janusz Cieśla. Po występie miejscowe KGW zaprosiło cały zespół na pyszny poczęstunek.

 

 

[ wróć ]