Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

BIEG PO WSPOMNIENIA

9 czerwca 2018

    Drugą z cyklu imprez, zorganizowanych przy okazji Bałkańskiej Festy był BIEG PO WSPOMNIENIA, który odbył się 9 czerwca 2018 roku na drodze technicznej obok autostrady i zbiornika wodnego „Krępnica”.
    Bieg, zorganizowany w kilku kategoriach wiekowych, pozwolił swoim zasięgiem sprawdzić biegowe umiejętności tak małym dzieciom jak i dorosłym. W pierwszej kategorii (roczniki 2013-2011) do przebiegnięcia było 250 metrów i najlepsi okazali się kolejno: Laura Cidyło, Krystian Strugała i Adam Miżdal. W kategorii drugiej znalazły się roczniki 2010 – 2018 i miejsce pierwsze wywalczył Jakub Wójcik, a kolejno uplasowali się: Oliwier Miżdal i Eliza Psiuch.  Roczniki 2007-2005 to niewątpliwe zwycięstwo dwóch braci, z których Hubert Durtka był szybszy i zajął pierwszą lokatę, a Kacper Durtka następną. Na trzecim miejscu podium stanął Maciej Kosior.
     W następnej kategorii (2004- 2002) najlepszy był Jan Krupa, a za nim na drugim miejscu znalazł się Dawid Kosior. Kategorię OPEN rozdzielono na kobiety i mężczyzn i tak w pierwszej grupie znalazły się kolejno: Monika Lachowska, Julia Rozenbajger i Klaudia Hola, zaś w drugiej pierwsze miejsce na podium wywalczył Grzegorz Kużaj, drugie Przemysław Lachowski, a trzecie Tomasz Wiśniewski.  
     Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale i pyszną grochówkę, a zwycięzcom nagrody i puchary wręczał zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski.
    Organizatorami imprezy byli: Klub Biegacza Bolesławiec oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

[ wróć ]