Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

MUZYKOWANIE PRZY OGNIU W KRUSZYNIE

9 czerwca 2018


Sobotni wieczór 9 czerwca 2018 roku w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście.  W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”.


Po obowiązkowym poczęstunku, przy blasku palącego się ogniska rozpoczęły się śpiewy i tańce wszystkich chętnych. Nie zabrakło nieśmiertelnego tańca „Kolo” czy piosenki „Jugoslawio”.  Tego dnia tańczyli nie tylko członkowie ZPiT Ziemi Bolesławieckiej i RKUD „Pelagić”, ale także każdy kto miał ochotę nauczyć się prostych kroków tanecznych.


Bałkańskich rytmów chętnie słuchali także: Ambasador Republiki Serbii Nikola Zurovac , Konsul Honorowy Republiki Serbii Ranko Tomović, Biskup z Banja Luki Franjo Komarica oraz Władze Gminy Bolesławiec w osobach Wójta: Andrzeja Dutkowskiego, Z-cy Wójta Romana Jaworskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Bogusława Uzieja.

Bałkańska muzyka zachęciła także mieszkańców Kruszyna, którzy licznie przybyli tego dnia na Muzykowanie przy ogniu. Cieszymy się, że muzykowanie w Kruszynie weszło już na stałe do tradycji czerwcowych wydarzeń kulturalnych w Gminie Bolesławiec.

[ wróć ]