Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest wtorek, 17 września 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FESTYNOWO W GOLNICACH

10 maja 2010

       W niedzielę 9 maja bieżącego roku na placu przed Domem Ludowym w Golnicach odbył się Festyn Rodzinny.  Pogoda dopisała, humory też , także widzom nie pozostało nic innego jak się dobrze bawić. Pierwszą z atrakcji poza scenicznych był Bieg o Puchar Sołtysa. Trasa, która rozpoczęła się na boisku sportowym,  wynosząca niewiele ponad 600 m biegła przełajem przez Golnice. Pierwsi zawodnicy ukończyli bieg już po kilku minutach. Zwycięzcą okazał się mieszkaniec Trzebienia Marcin Stelmaszek i to właśnie on wyjechał z festynu z pucharem. Gratisową nagrodą był kożuch , ufundowany przez radnego Andrzeja Miżdala.

     Na scenie przepiękne piosenki wyśpiewywały wokalistki : Natalia Żebrowska z Bolesławca, Nina Wąsik z Golnic oraz Agnieszka Miszkiewicz z Trzebienia Małego. Oryginalną atrakcją był także mecz piłki nożnej Indianie na Indianki, który zakończył się wynikiem 4:2 dla Indian. Dla miłośników folkloru na scenie zaprezentował się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Nowością był także występ niedawno powstałej grupy teatralnej, złożonej z dzieci i młodzieży z Golnic. W ich wykonaniu można było zobaczyć i uslyszeć (w formie teatru ulicznego) wiersze Ryszarda Gruchawki.

 Widzowie festynu rodzinnego w Golnicach mieli okazję zmierzyć swoje siły w konkurencjach sprawnościowych m.in.: pompowaniu materacy, walki na miecze, zamiatania papierowych kul itp. Festyn zakończyła zabawa taneczna przerwana po kulku godzinach przez rzęsisty deszcz..

[ wróć ]