Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

NALEŚNIKOWY KRAŚNIK DOLNY

18 czerwca 2018

    Druga edycja Festynu Naleśnikowego odbyła się 17 czerwca 2018 roku na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym. Potrawa, której nikomu nie trzeba zachwalać, ma duże grono swoich fanów, a naleśnikowe zapachy skusiły w tym roku nie tylko mieszkańców wioski, ale także wielu gości. Tysiące placków, pieczonych nie tyko w nocy poprzedzającej imprezę, ale także na bieżąco- cieszyły się ogromnym powodzeniem.  Dla amatorów słodkości były naleśniki z serem na słodko, brzoskwinią lub dżemem, a na słono: z kapustą, pieczarkami, meksykańskie na ostro oraz z serem fetą i szpinakiem.

    Przy degustacji pysznych naleśników można było zobaczyć ciekawe występy sceniczne. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, pod kierownictwem Elżbiety Tor. Ich zabawy z Górnego Śląska oraz Krakowiaki i oberek zostały docenione przez publiczność i spotkały się z ciepłym przyjęciem. Oprócz tańców można było tego dnia usłyszeć także wokalistów i akompaniatorów z pracowni muzycznej w Kruszynie, kierowanych przez Agnieszkę Orawiec, a byli to: Weronika Golemba, Weronika Skrzypek, Joanna Paszkiewicz, Oliwia Kostyk, Aleksandra Danielewicz, Gabriela Brzymowska.

     Z ciekawym programem wystąpili uczniowie ZSP z Kraśnika Dolnego, prezentując bogate stroje, układy taneczne (misie, Smurfy i pantery) oraz piosenkę o laleczce. Solo gitarowe wykonał dla licznie zgromadzonych widzów Fabian Kusiakiewicz, a swoje piękne głosy zaprezentowały uczennice ze szkoły z Bożejowic: Julia Nowacka i Jagoda Kurowska. Dla amatorów muzyki ludowej na Festynie Naleśnikowym zaśpiewały dwa zespoły: GZPiT Jutrzenka oraz Zespół Śpiewaczy „Żeliszów”. Gromkie brawa od publiczności to znak, że taka muzyka jest cały czas potrzebna. 

     Festyn Naleśnikowy zakończyła zabawa taneczna. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka (przede wszystkim w osobie Pani Sołtys Anny Rajfur)  i KGW z Kraśnika Dolnego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

[ wróć ]