Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

PO POLSKU ROZTAŃCZENI

10 marca 2019

W drugą sobotę marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie odbył się niecodzienny pokaz kunsztu tanecznego, muzycznego i aktorskiego, a to za sprawą występu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej.

   Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili członkowie zespołu, który „za chwilę” rusza na drugi kontynent, na zaproszenie Ambasady Polskiej w Singapurze, aby tam rozpowszechniać piękną, polską muzykę ludową. Sobotni występ był więc „próbą generalną” przed wylotem. Program występu to przede wszystkim polskie tańce, pieśni i zwyczaje ludowe różnych regionów kraju. 

    Wspaniała kapela, pod przewodnictwem Łukasza Rogackiego barwnie akompaniowała zespołowi. Nad wokalną częścią ludowego spektaklu czuwała Magdalena Kędzierska, a całość spinali genialnie  Elżbieta Tor i Sławomir Ratajski.  Nie sposób wymienić także wszystkich tańczących, grających i śpiewających, bo było ich naprawdę wielu. Na zakończenie zatańczono wspólnie z publicznością Poloneza, który jak się okazało nie jest trudnym tańcem. 
   Niespodzianką było także zaśpiewanie (z rozdanych kartek) malezyjskiej piosenki ludowej, która w przeciwieństwie do Poloneza nie była łatwa. Ogromne brawa i gratulacje otrzymali członkowie zespołu, a kosz z czekoladami wręczył Z-ca Wójta – Roman Jaworski, życząc nieustających sukcesów. 

[ wróć ]