Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

BAJKOLANDIA

18 marca 2019

Niedzielne popołudnie 17 marca w Gminie Bolesławiec należało do „Bajkolandii”, która odbywała się jednocześnie w sześciu miejscowościach: Brzeźniku, Kraśniku Dolnym, Kruszynie, Ocicach, Trzebieniu i Żeliszowie.
Bajkolandia rozpoczęła się od bajkowego toru przeszkód, a jego początkiem było przejście do krainy bajek przez tunel. W tej krainie można było spróbować gumisiowego soku, poskakać na skakance, wczuć się na chwilę w rolę Kopciuszka i znaleźć w ryżu grosiki. Przy stanowisku Robin Hooda można było postrzelać do tarczy (wyjątkowo nie łukiem, a kulką). Następnie trzeba było w siedniomilowych butach pokonać slalom, wykazać się zmysłem równowagi, złapać konia na lasso i poskakać na jednej nodze. W niektórych miejscowościach dzieci malowały kota Klakiera na kartce, a w innych Kot był namalowany na dziecięcych twarzach.
 Po smacznej przerwie odbyła się druga część spotkania, podczas której dzieci zapoznawały się z instrumentami. I tak w Kruszynie była mandolina (na której grałam osobiście), a którą dzieci wzięły początkowo za ukulele. Po odgadnięciu granej piosenki, każde dziecko spróbowało (przy mojej niewielkiej pomocy) tremolowania. W Brzeźniku Agnieszka Orawiec ze swoimi zdolnymi dziećmi zaprezentowali ukulelle, skrzypce i akordeon. Tam dzieci także mogły wspólnie pograć na instrumentach perkusyjnych. W Kraśniku Dolnym do dzieci przyszedł Paweł Kińdzierski, który zagrał na trąbce i gitarze. Dzieci także próbowały wydobyć dźwięk z trąbki, czy im się udało? Same Wam opowiedzą.
W Żeliszowie dla dzieci zagrał na akordeonie Bogdan Razik. Akordeon królował także w Ocicach (grał Paweł Pachołek) i Trzebieniu (Adrian Myczewski). Było wiele radości, ciekawości i być może któreś z dzieci połknie muzycznego bakcyla.
Trzecia częścią Bajkolandii było czytanie bajki. Dzieci, ułożone wygodnie na poduszkach z przejęciem słuchały głosu lektorek. Po wszystkich zabawach każde dziecko wyszło z pamiątkowymi naklejkami i uśmiechem. Chciałabym złożyć gorące podziękowania dla zaangażowanych Pań: Grażyny Wężyk, Krystyny Greli, Małgorzaty Malinowskiej, Danuty Ziober, Lidii Majewskiej, Danuty Kędzierskiej, Janiny Kraczkowskiej, Lucyny Oleksiak i Marioli Łyszczarz. Dziękuję także rodzicom i dzieciom za to, że zechcieli te niedzielne popołudnie spędzić z nami. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. 

Beata Widera

[ wróć ]