Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 23 sierpnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

TURNIEJ MATEMATYCZNO - SPRAWNOŚCIOWY

30 kwietnia 2019

      W czwartek 25 kwietnia 2019 r. uczniowie klas III gminnych szkół podstawowych z Bożejowic, Brzeźnika, Dąbrowy Bolesławieckiej i Trzebienia uczestniczyli w kolejnej edycji Turnieju Matematyczno – Sprawnościowego. W tym roku gospodarzem zawodów był ZSP w Brzeźniku.

      Pierwsza konkurencja sprawnościowa polegała na ekspresowym zawieszeniu na sznurku czterech kartek, które utworzyły napis z rokiem 2019. Drugim zadaniem był slalom między pachołkami z piłka lekarską. Kolejnym wyzwaniem dla młodych sportowców było precyzyjne ułożenie czterech kręgli w określonym miejscu. Ostatnim zadaniem było przetransportowanie małych, plastikowych kulek. Zadania na pozór proste jednak wykonywane pod presją czasu wymagały od rywalizujących zawodników dużej dokładności i sprytu. W przerwach pomiędzy rywalizującymi sportowcami grupy matematyków wykonywały swoje zadania. O wyniku końcowym zadecydowały zdobyte punkty obu grup, które skrupulatnie liczyli członkowie komisji konkursowej w składzie: Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec oraz Maria Strojek – Główny Księgowy GOKiS Bolesławiec.

    W tym roku w rywalizacji na torze oraz z zadaniami matematycznymi najlepiej spisali się gospodarze z Brzeźnika (Wojciech Jasiński, Emilia Kiclak, Maja Mierzwa, Wojciech Przybysz, Mateusz Szymula, Aleksandra Zioła pod opieką Aleksandry Gólczewskiej), którzy jednym punktem wyprzedzili swoich rówieśników z Dąbrowy Bolesławieckiej. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła reprezentacja SP z Trzebienia. Tuż za podium swój udział w zawodach zakończyli uczniowie z Bożejowic.

      Trzy pierwsze drużyny nagrodzono pamiątkowymi medalami oraz grami edukacyjnymi, a wszystkim uczestnikom wręczono słodki upominek.

          Gratulujemy.

 

 

KLASYFIKACJA PUNKTOWA TURNIEJU:

1. SP Brzeźnik – 25 pkt.

2. SP Dąbrowa Bolesławiecka – 24 pkt.

3.SP Trzebień – 21 pkt.

4. SP Bożejowice – 14 pkt.

 

[ wróć ]