Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 24 stycznia 2020 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

ANI „HAJDUK STANKO” W BOŻEJOWICACH

31 maja 2019

     Za nami pierwsza z imprez, inaugurująca obchody XV-tej Bałkańskiej Festy. W piątek, ostatni dzień maja w Domu Ludowym w Bożejowicach odbył się występ zespołu, pochodzącego z miejscowości Sabac w Serbii. Grupa młodych tancerzy, śpiewaków i muzyków dała popis profesjonalizmu i swoim występem wzbudziła wśród publiczności ogromne emocje.
     Zespół powstał w 2001 roku i w swoich szeregach posiada ok 400 osób.  Do Polski – na Bałkańską Festę przyjechała 32-osobowa reprezentacja.  Występowali już w każdym zakątku Europy, zaś w Polsce są po raz trzeci. Tańce i piosenki prezentowane na koncercie w Bożejowicach reprezentowały różne regiony Serbii. Niezwykle energiczne, pełne żywiołu tańce i piękna muzyka oczarowały publiczność i nie mogło się obyć bez bisów.  
     Tego wieczoru na bożejowickiej scenie wystąpiły także najmłodsze dzieci z ZPiT Ziemi Bolesławieckiej i otrzymały zasłużone oklaski. Na zakończenie Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Uziejem oraz Dyrektorem GOKiS Januszem Cieślą wręczyli na ręce kierownika serbskiej grupy - Vladana Reljića oraz wszystkich członków zespołu - ceramiczne upominki. Po pysznym cieście, przygotowanym przez Panie z miejscowego KGW zespół odjechał na zasłużony odpoczynek. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

[ wróć ]