Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 24 stycznia 2020 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FESTYN NALEŚNIKOWY

10 czerwca 2019

      Naleśniki z fetą i szpinakiem, bolońskie, meksykańskie, z pieczarkami, z mięsem, z kapustą i grzybami, z serem na słodko, dżemem – takie i jeszcze kilka innych smaków kusiły widzów Festynu Naleśnikowego, który się odbył 9 czerwca na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym. Ta smaczna potrawa ma wielu zwolenników, co dało się zauważyć na imprezie. Oprócz strawy dla żołądka nie mogło zabraknąć także występów artystycznych.
      Jako pierwsza wystąpiła Julia Rajfur, która wykonała układ gimnastyczny na matach przed sceną. Po niej wystąpili inni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kraśnika Dolnego, śpiewając piękne piosenki, a byli to: Kornelia Szostok, Julia Gorwa i Gabrysia Mazur, Aleksandra Dojnikowska oraz uczniowie klasy pierwszej. Podczas imprezy odbył się także konkurs na Najsmaczniejsze Naleśniki z serem na słodko, a nagrody otrzymały: Justyna Wieczorek i Marcelina Wieczorek.

       Na Festynie Naleśnikowym dopisała nie tylko pogoda, ale także wokaliści. Przed publicznością zaprezentowali się jeszcze podopieczni Agnieszki Orawiec z Kruszyna i Bożejowic oraz Bronisława Góreckiego, uczącego dzieci z Mierzwina. Dla starszych ludowe piosenki zaśpiewał zespół „Ocice”, zaś wiązankę polskich i włoskich utworów wykonał Mieczysław Goleński. Festyn zorganizowali: Sołtys i Rada Sołecka, KGW z Kraśnika Dolnego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

[ wróć ]