Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

AUTORZY NAJPIĘKNIEJSZYCH LISTÓW NAGRODZENI

2 listopada 2010

Konkurs na Najpiękniejszy List już na dobre zadomowił się w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.  Konkurs jest otwarty dla wszystkich  bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.  Cel  jego organizacji jest prosty: ocalić od zapomnienia sztukę pisania listów zaś umiejętność wyrażania siebie poprzez własne utwory to już po prostu pozytywny skutek uczestniczenia w konkursie.  
Listy nadeszły z różnych części naszego kraju, choć najwięcej z naszego powiatu, a nawet gminy.  W kategorii dorosłych komisja konkursowa w składzie: Maria Sobolska i Gerard Augustyn postanowiła wyróżnić równorzędnymi nagrodami 4 osoby: Halinę Gut z Kruszyna, Sylwię Recką-Markefkę z Raciborowic, Dorotę Strzelczyk z Bolesławca oraz Tomasza Czurę z Dachowa.  W kategorii dziecięcej wyłoniono 3 główne miejsca oraz wyróżnienia. I miejsce otrzymał Patryk Szulc z Kraśnika Dolnego, II miejsce przypadło Lidii Stempak z Brzeźnika, zaś III miejsce – Klaudia Kotwica z Brzeźnika. Wyróżnionymi zostali: Katarzyna Kata, Małgorzata Wiśniewska, Marek Tobiasz i Gabriela Widera. - Nagrodzone listy były poruszające i bardzo oryginalne – mówi  jurorka Maria Sobolska.  Był między nimi wzruszający  list do córki, wstrząsające wspomnienia pracy w Niemczech,  problem chorego na raka chłopca oraz zwykłe, ludzkie dylematy dotyczące przeróżnych zmian w życiu.  29 października w Kruszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i spotkanie z jurorami. Laureaci mogli porozmawiać na temat swoich prac, poczytać inne listy, zapoznać się ze spostrzeżeniami  na temat swoich listów z innymi uczestnikami konkursu.
Wszyscy uczestnicy spotkania (także osoby towarzyszące laureatom) mieli niebywałą okazję napisać wspólnie list. Członkowie komisji konkursowej wymyślili, że będzie to list do Świętego Mikołaja. Śmiechu było co niemiara, bo każdy wpisywał po 2 zdania, a efekt był naprawdę przezabawny, zwłaszcza, że ostatnie słowo należało do dziewczynki, która zakończyła list słowami „Twój ukochany Agent 001”. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nadesłali swoje listy na konkurs i wyrażamy głęboką nadzieję, że w następnym roku listów będzie jeszcze więcej.

[ wróć ]