Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest sobota, 14 grudnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

NOWY DOM LUDOWY W BOLESŁAWICACH

12 listopada 2019

   W sobotni wieczór 9 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Domu Ludowego w Bolesławicach. Do tej pory mieszkańcy korzystali z niewielkiego obiektu, który ze względu na małą powierzchnię i usytuowanie nie spełniał swojej roli.  
   W 2018 roku rozpoczęła się budowa nowego budynku, tym razem o dużo większej powierzchni, wyposażonego w parkingi i nieco oddalonego od budynków mieszkalnych. Przyszedł dzień, na który wszyscy czekali i odbyło się uroczyste otwarcie nowego Domu Ludowego. Niestandardowo, bo przy świetle księżyca i obecnych lamp Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Uziej, Wykonawca inwestycji – Artur Rogalski oraz Sołtys Bolesławic – Andrzej Kosior przecięli wstęgę. Zanim licznie przybyli goście weszli do obiektu, ten został poświęcony przez księdza Proboszcza Jerzego Adamczewskiego.
  W środku odbyła się dalsza część imprezy i tak zebrani goście usłyszeli od Wójta kila zdań o nowym Domu Ludowym, Wójt wręczył także pisemne podziękowanie dla Artura Rogalskiego, który był głównym wykonawcą obiektu. Swoje podziękowania wyraził także w krótkim wystąpieniu Sołtys – Andrzej Kosior, który wraz z mieszkańcami wręczył kwiaty na ręce Przewodniczącego Rady Gminy, Wójta Gminy oraz Wykonawcy Domu Ludowego. Prezent dla mieszkańców wręczył także Starosta Bolesławiecki – Tomasz Gabrysiak i Artur Rogalski, który podkreślał dobrą współpracę z mieszkańcami przy budowie obiektu. Po części oficjalnej odbył się występ świetnego Kabaretu Zachodniego, który zebrał ogromne brawa i spowodował wiele uśmiechu na twarzach widzów. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Flesz.

[ wróć ]