Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest sobota, 14 grudnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

ŚWIĘTOWALIŚMY 101 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

16 listopada 2019

      Sto jeden lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej właśnie okazji odbyło się wiele koncertów, pokazów i oraz konkursów, nie inaczej było w Gminie Bolesławiec. W piątkowy wieczór 15-go listopada w Domu Ludowym w Kruszynie odbyło się niecodzienne wydarzenie, jakim był pokaz umiejętności wokalnych i tanecznych.
      Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze. Imprezę rozpoczął występ uczniów Agnieszki Orawiec, ćwiczących na co dzień w dwóch pracowniach muzycznych: w Kruszynie oraz w Bożejowicach. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękne piosenki, które traktowały o miłości do ojczyzny, walce, niewoli i tęsknoty do wolności. Pięknie śpiewającym wokalistom towarzyszyli gitarzyści, którzy, po długich godzinach ćwiczeń mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.
       Następną grupą, ćwiczącej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu młodzieży był Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. Pokaz rozpoczęli „Polką” i „Krakowiakiem” młodsi uczniowie Elżbiety Tor, która od wielu lat kieruje z wielkim powodzeniem całym zespołem, a jednocześnie jest jego choreografem. Do wszystkich tańców akompaniowała kapela, którą kieruje Łukasz Rogacki. W przerwie między pięknymi tańcami usłyszeliśmy piosenki, wykonane przez Julię Nowacką i Sławomira Ratajskiego, laureatów konkursów wokalnych.
        Na zakończenie pięknych tanecznych ewolucji zespół zaprezentował nieśmiertelnego „Poloneza”, który nieodłącznie kojarzy się nam z odzyskaniem niepodległości.

[ wróć ]