tel. 75 732 14 77

Polecamy

PUCHAR DLA „NAUCZYCIELI”

14 marca 2011

Po zmaganiach piłkarzy w Mistrzostwach Gminy Bolesławiec przyszedł i czas na siatkarzy, którzy w piękną, słoneczną sobotę 12 marca bieżącego roku na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kruszynie rozegrali swój turniej. Na starcie do zawodów stanęły tylko 3 z czterech zgłoszonych zespołów, a więc drużyny: Gumisi, Monopolu i Nauczycieli. Aby zrekompensować zawodnikom zmniejszoną ilość meczy spowodowanej nieobecnością drużyny Mirko, zdecydowano się na wydłużenie pojedynków do trzech wygranych setów.

Pierwszy pojedynek turnieju rozegrali między sobą siatkarze Nauczycieli i Gumisi. Dwa pierwsze sety (wygrane do 14 i 14), które padły łupem Nauczycieli, zapowiadały szybkie zakończenie spotkania. W trzecim secie drużyna Gumisi, wykorzystując chwilowe rozluźnienie przeciwnika, była bliska zwycięstwa, lecz w końcówce partii zabrakło szczęścia i uległa na przewagę 26:28, a w całym spotkaniu 0:3.

W kolejnym meczu naprzeciw siebie stanęły ekipy Monopolu oraz Gumisi. Pierwszy set należał do ekipy Monopolu, który wygrał 25:21. Drugi set to odrodzenie Gumisi, w którym pewnie pokonali przeciwnika 25:18. W dwóch ostatnich setach (wygranych do 16 i 14) lepsi okazali się chłopcy z Monopolu, wygrywając w całym meczu 3:1.

W ostatnim meczu, który zapowiadał się bardzo emocjonująco, zmierzyły się niepokonane dotąd zespoły Nauczycieli i Monopolu. Jednak szybko i gładko, bo 3:0 (w setach do 17, 18 i 19) wygrała ekipa Nauczycieli, zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Monopol, a na trzecim drużyna Gumisi. Zwycięska drużyna otrzymała puchar, a wszystkie zespoły piłki do siatkówki oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizator zawodów GOKiS Bolesławiec pragnie podziękować dyrekcji SP w Kruszynie za udostępnienie sali, a także Panu Markowi Bałackiemu za sędziowanie podczas zawodów.