Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

UCZTA DLA OCZU W KRUSZYNIE

4 kwietnia 2011

   Gminny ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie już od kilku ładnych lat organizuje Konkurs na Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne. W bieżącym roku finał odbył się 02 kwietnia w Kruszynie. Na konkurs dostarczono 57 prac z 8 miejscowości naszej gminy. Wśród nich przeważały kompozycje dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.  Prace były bardzo zróżnicowane. Kolorystycznie dominowały żółcie i zielenie, nieodmiennie kojarzące się z wiosną. W wielu pracach królowały pisanki, kraszanki oraz jajka ozdobione w tak oryginalny sposób, że wywoływały zdumienie wśród oglądających. Jednym z tak ciekawych rozwiązań plastycznych było zdobienie jajek techniką decoupage. Technika ta polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.

    Komisja konkursowa w składzie: Stanisława Wojda – Pytlińska oraz Sylwia Recka – Markefka po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci nagrody główne otrzymali: Szymon Pasternak z pracowni plastycznej Kruszyna, Paulina Kubica i Szymon Korolski z SP z Trzebienia oraz Karol Korycki i Karolina Fila ze SP z Dąbrowy Bolesławieckiej. Ponadto komisja wyróżniła: Ninę Wąsik , Karolinę Michalak, Wiktorię Bednarczuk, Aleksandrę Kopeć oraz Natalię Haniszewską ze SP z Dąbrowy Bolesławieckiej. Zdecydowanie mniej osób zostało nagrodzonych wśród dorosłych uczestników konkursu. Nagrody główne otrzymały panie: Grażyna Łucka z Łazisk oraz Dorota Dobrzańska z Żeliszowa, zaś wyróżnienie - Stanisława Witwicka z Kraśnika Dolnego.

  Sala konferencyjna Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Kruszynie obfitowała tego dnia nie tylko w widzów ale także w niezwykle uzdolnionych ludzi. Także tego dnia odbył się finał ogłoszonego na początku roku Konkursu na Najciekawszy Haft. Konkurs był otwarty dla wszystkich, którzy lubią haftować, z czego skwapliwie skorzystali także (oprócz mieszkańców naszej gminy i Bolesławca) mieszkańcy Dzierżoniowa i Piławy Dolnej. Haftowane obrazy przyciągały uwagę wszystkich, zgromadzonych tego dnia widzów. Zaproszony tego dnia za-ca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski oraz Sylwia Recka – Markefka  (juror Konkursu Kompozycji Wielkanocnych) wręczyli nagrody nie tylko laureatom konkursu kompozycji wielkanocnych ale także uzdolnionym hafciarkom. I miejsce otrzymała Dorota Chmielewska z Piławy Dolnej, II – Stefania Piechowiak z Dzierżoniowa, III – Maria Namięta z Żeliszowa. Wyróżnionymi zostali: Teresa Żurakowska z Bolesławca, Anna Baj i Maria Scholz Łazisk oraz Olga Burdyna z Żeliszowa. Prace oceniały Panie: Hanna Nasz z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu oraz Ewa Wróbel z Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Dla licznie zgromadzonej publiczności na scenie zaprezentowali się uczniowie Pani Anny Charewicz ze szkół z: Trzebienia i Dąbrowy Bolesławieckiej prezentując fragment Misterium Wielkanocnego.    

[ wróć ]