Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

KWIATOWY FESTYN W ŁAZISKACH

23 maja 2011

 Bardzo gorącą niedzielą mogli się cieszyć organizatorzy Festynu Kwiatowego, który odbył się  22 maja 2011 roku na boisku sportowym w Łaziskach.  Szeroka gama kwiatów ogrodowych, przepyszne, domowe jedzenie oraz atrakcje sceniczne, to wszystko przyciągnęło do Łazisk wiele widzów. Tego dnia Koła Gospodyń Wiejskich powiatu bolesławieckiego mogły się zmierzyć w konkursie na Najpiękniejszy Bukiet . W szranki stanęło siedem Kół z: Łazisk, Bolesławic-Rakowic, Bożejowic, Zebrzydowej, Osiecznicy, Kruszyna i Żeliszowa. Do konkursu zaprezentowały bukiety z przeróżnych kwiatów, traw i krzewów.  Po krótkich obradach komisja w składzie: Krystyna Grela, Paweł Zieliński oraz Mariusz Mikołajczyk podjęła decyzję.

I miejsce otrzymały za przepiękny, fantazyjny bukiet Panie z KGW z Kruszyna, II miejsce powędrowało do KGW z Żeliszowa, a III przypadło Paniom z KGW z Osiecznicy.  Tego dnia na festynie nie brakowało kwiatowych akcentów.  Obok sceny na tekturowych podkładkach miały miejsce mini warsztaty plastyczne, gdzie dzieci i młodzież miała okazję tworzyć kwiatowe stroje.  Po pracy nadszedł czas na pokazy.  Na dolnej scenie modele wraz z autorami prac prezentowali przy muzyce swoje barwne dzieła. Tymczasem na scenie prezentowali się wokaliści:  Jakub Kulpa i Magdalena Opała z Kruszyna, dziewczyny z Koła Artystycznego z Brzeźnika kierowane przez Panią Krystynę Grelę, zespół wokalny z Kraszowic – uczennice Pana Bronisława Góreckiego, grupa taneczna ze Szkoły podstawowej z Ocic przygotowana przez Panią Agnieszkę Michalczuk. Dziewczyny swoimi orientalnymi  tańcami wzbudziły ogromne zainteresowanie publiczności i zebrały gromkie brawa. 

 Dla starszych widzów na scenie zagrali i zaśpiewali członkowie Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, którzy tego dnia wyjątkowo się spieszyli na koncert do Legnicy.  Miłośnicy rocka mieli okazję posłuchać zespołu „Holly Flame” w składzie: Marlena Paszko, Maciek Przystarz, Łukasz Rogacki i Grzegorz Wełna.  Zespół – mimo iż istnieje od niedawna może poszczycić się już grupą swoich własnych fanów, oklaskujących rockowe granie.  Znaną w naszej gminie wokalistką jest już Agnieszka Miszkiewicz, która swoim pięknym głosem wyśpiewuje najczęściej zagraniczne przeboje. Organizatorami Festynu Kwiatowego w Łaziskach byli: Sołtys i Rada Sołecka, Rada Parafialna, Koło Gospodyń Wiejskich, Radna Grażyna Łucka, Klub Sportowy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

[ wróć ]