Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

DOBRZE DZIECIOM W DOBREJ

7 czerwca 2011

    Dzień Dziecka to niezwykle wdzięczna uroczystość. Swoje święto dzieci najchętniej obchodziłyby cały rok. Dorośli dokładają wszelkich starań, aby ten właśnie dzień najmłodsi zapamiętali na długo. Jedną z propozycji  w gminie Bolesławiec był zorganizowany z wielką pompą „ROZEŚMIANY DZIEŃ W DOBREJ” 04.06.2011 r. Impreza odbyła się wyjątkowo na prześlicznym „Ranczo” Ewy Trąbczyńskiej, która bezinteresownie zezwoliła na organizację imprezy dziecięcej u siebie. „Ranczo” jest bardzo ciekawym gospodarstwem agroturystycznym. Dzieci mogły zobaczyć na nim wiele zwierząt: konie, owce, psy, koty, kury itp.

    Jedną z sobotnich atrakcji były właśnie konne przejażdżki pod czujnym okiem doświadczonych jeźdźców. Imprezę rozpoczęła pani Halina Biernat, która wraz z mężem zjeździła dziesiątki kilometrów, aby przygotować logistycznie imprezę. Wraz z nimi dzieci przywitał sołtys wsi Dobra Franciszek Bachór, życząc wszystkim dobrej i udanej zabawy. Tego dnia na „Ranczo” przybyło bardzo dużo małych mieszkańców Dobrej wraz z rodzicami. Dopisała pogoda i humory maluchów.  Nie zawiedli także goście. Jednym z nich był z-ca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski, który w podwójnej tego dnia roli (taty dla dwójki maluchów i przedstawiciela władz) też miał okazję skorzystać z proponowanych atrakcji.  

   Zabawy ruchowe oraz konkursy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Te starsze chętnie uczestniczyły w konkurencjach wymagających sprytu i myślenia, zaś młodsze w grach i zabawach ruchowych. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Jedną z przygotowanych atrakcji była wystawa modelarni MDK z Bolesławca, którą prezentował Jan Alianowicz. Pan Janek wraz z zaprzyjaźnionymi  pasjonatami  latających modeli zaprezentowali lot zdalnie sterowanego samolotu, który z ziemi wyglądał jakby w rzeczywistości był ogromny i pełen pasażerów.  Pan Jan wcześniej przygotował dla dzieci papierowe samoloty, które później wykorzystano do konkursu najdłuższych lotów. Niezwykle interesujące były dla uczestników imprezy także modele samochodów: elektryczny i spalinowy, które prezentowali Wojciech Skrzypek z synem Maćkiem. Przypadkową atrakcją podczas pokazu jazdy jednego z samochodów okazał się miejscowy pies, ścigający się z modelem.

    Dla zmęczonych zabawami dzieci i ich rodziców przygotowano poczęstunek: pieczoną kiełbaskę, ciasto i napoje, wcześniej zaś każde dziecko otrzymało od organizatorów słodki upominek. W czasie „Dnia Dziecka w Dobrej” maluchy miały okazję także wsiąść do policyjnego radiowozu, włączyć „koguta” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uśmiechnięte buzie dzieci – to efekt przygotowań organizatorów: Haliny i Arkadiusza  Biernat, Czesława Cholewy, Rady Sołeckiej wsi Dobra i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Moc atrakcji to także zasługa  dobrych serc sponsorów, którymi byli: Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo”, Bolesławiecki Park Wodny „Orka”, Firma budowlana „Delta”- Adam Bednarczuk, KAD Nieruchomości, portal Bolesławiec24.pl oraz mieszkańcy wsi Dobra: Katarzyna Junak, Damian Horochowski i Edward Spólnik.

[ wróć ]