tel. 75 732 14 77

Polecamy

FINAŁ WOJEWÓDZKI W ZGORZELCU

20 czerwca 2011

Po bardzo dobrym występie uczniów Szkół Podstawowych Gminy Bolesławiec w Finale Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Lekkoatletycznych Dzieci przyszedł czas na zawody wojewódzkie. Finał dolnośląski podobnie jak zawody strefowe rozgrywane były na stadionie w Zgorzelcu. 9 czerwca 2011 r. w zawodach udział wzięło około 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 Szkół Podstawowych z terenu całego Dolnego Śląska. W rywalizacji chłopców w konkursie rzutu piłeczką palantową na 14 miejscu uplasował się Michał Piotrowski z Kruszyna. W konkurencji pchnięcia kulą startowało trzech młodych sportowców z naszej gminy. Dobre 11 miejsce  przypadło Kamilowi Krysie z Bożejowic. Na 14 pozycji sklasyfikowany został Kamil Biegała z Kruszyna,  natomiast 15 miejsce zajął Jacek Skiba z Brzeźnika. W kategorii dziewcząt w biegu na 60 m dziewcząt 19 miejsce spośród 35 zawodniczek zajęła Natalia Regińska z Trzebienia. W skoku w dal dziewcząt  9 miejsce, na 27 osób biorących udział w konkursie, przypadło Barbarze Busłowicz z Brzeźnika. Najlepszy wynik wśród naszych sportowców osiągnęła Zuzanna Bysiec Trzebienia, która w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 8,82 m wywalczyła doskonałe 3 miejsce. Bardzo cieszymy się z wyników osiągniętych przez naszych sportowców, którzy w wielu konkurencjach wyprzedzili swoich rówieśników z mocnych ośrodków sportowych. Gratulujemy i czekamy na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.