Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

OGRODNICZY FESTYN W KRUSZYNIE

8 maja 2008

 Już po raz trzeci w Kruszynie na placu obok firmy MEDUZA odbywa się Festyn Ogrodniczy. Organizatorzy konsekwentnie trzymają się daty 02-go maja i bez względu na to, w jaki dzień wypada, wtedy to ruszają z działaniami. Szeroki asortyment ogrodniczy, wielu wystawców przyciągały odwiedzających.

     Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Ryszarda Fundamenta, który z wielkich, drewnianych kawałków rzeźbił „babę i chłopa” piłą spalinową. To było bardzo „głośne” rzeźbienie i jak przyznał sam artysta bardzo pracochłonne. Dzieła wykańczane były już dłutem, którym można operować dużo precyzyjniej.

     Scena tego dnia należała do dzieci. Zaprezentowały się na niej kolejno duety” Jakub i Weronika Kulpa, Kamila Wróbel i Klaudia Ziembikiewicz.

Przerywnikiem były konkursy, w jednym z nich dzieci biegały z napompowanymi balonikami i popisywały się siłą rąk. Po konkursach na scenie zaprezentowały się dziewczęta ze szkoły podstawowej z Brzeźnika śpiewając wesołe i znane piosenki. Dziewczęta okazały się wszechstronne, oprócz śpiewu na scenie, także przed sceną dały popis swych umiejętności, tym razem tanecznych.

     Na konkursy czekali także dorośli. Panowie mieli za zadanie wykonać slalom między pachołkami ciągnikiem- kosiarką na czas. Po krótkim przeszkoleniu, panowie po kolei ruszyli. Manewrowanie miedzy pachołkami okazało się zadaniem łatwym dla uczestników konkursu i tylko czas zadecydował, kto w nim zwyciężył. Panie dla odmiany miały bardzo statyczną konkurencję, do której niezbędny był tylko wzrok…i wyczucie odległości. Ich zadaniem było określenie „na oko” odległości od podłogi scenicznej do najwyższego punktu. Padały różne odpowiedzi, jednak tylko jedna z pań udzieliła prawidłowej – 3, 50 m. Ciekawy okazał się sposób mierzenia tej odległości przyrządem o nazwie dalmierz.

W programie było jeszcze wiele występów scenicznych i atrakcyjnych konkursów, jednak aura pogodowa pokrzyżowała te plany. Deszcz, który się rozpadał nagle zakończył także dobrze zapowiadający się Festyn Ogrodniczy.

[ wróć ]