Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FESTYN W GOLNICACH

8 maja 2008

 Mieszkańcy wsi Golnice corocznie zapraszają nie tylko mieszkańców, ale gości na Festyn Rodzinny 04.05.2008r. Rada Sołecka, radny Andrzej Miżdal, Rada Parafialna oraz GOKiS  przygotowali na ten dzień wiele nowości. Imprezę rozpoczął rozgrywany po raz pierwszy w historii Golnic „Bieg o puchar sołtysa”.

     Trasa biegu wiodła przez wieś z daleka od głównej, ruchliwej trasy. Na końcu trasy, tak jak to bywa w profesjonalnych biegach przełajowych zawodnicy wbiegali w przygotowany specjalnie, wąski tunel, gdzie na końcu odbierane były kartki z nazwiskami. Bieg ten, nie był zwykłym biegiem, ponieważ warunkiem uczestnictwa w nim był kapelusz na głowie. Ten kapeluszowy bieg zakończył się sukcesem dla Piotra Kołodyńskiego, który z rąk sołtysa odebrał puchar.

     Sportowe emocje powoli cichły, ponieważ na scenie zaprezentowały się młode wokalistki : Justyna Orłowska z Dąbrowy i Alicja Kołacz z Golnic. Po nich odbył się konkurs dla dzieci i konkurs dla dorosłych, w którym panowie musieli wykazać się siłą i poczuciem równowagi. W międzyczasie mieszkańcy Golnic, na pobliskim boisku rozegrali mecz piłki nożnej „na wesoło”, a oryginalne ubrania jednej z drużyn wyraźnie odbiegały od tradycyjnych strojów piłkarskich. Przed licznie zgromadzoną publicznością na scenie zaprezentował się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” śpiewając piosenki chorwackie, serbskie i polskie. Zespół „Jutrzenka” nie tylko śpiewał, ale i tańczył, wzbudzając aplauz publiczności.

     Na golnickiej scenie zaprezentowała się także para tancerzy Agnieszka i Tomasz Orawiec z Klubu Tańca Narodowego, działającego przy Zespole Pieśni i Tańca „Bolesławiec”.

Następnym z konkursów był rzut piłką lekarską dla pań, które tym razem mogły się okazać, nie tylko wrażliwością, ale także i siłą. Tymczasem na scenie rozpoczęła się „szansa na sukces”, w dwóch kategoriach . Kategoria „śpiew” i druga „scenki rodzajowe”.

W pierwszej kategorii najwięcej braw zebrał Andrzej Grabowski z Golnic, który zaśpiewaną przez siebie „Baśką” oczarował golnicką publiczność. W kategorii scenek, najwięcej braw zdobyła kilkuosobowa grupa mieszkańców, która rewelacyjnie przedstawiała znaną piosenkę „Jożin z Babin”. „Jożin” w ich wykonaniu okazał się tak dobry, że występ na bis był w pełni uzasadniony. Wszystkich widzów zaproszono na zabawę taneczną, podczas której grał zespół „Ich Dwoje” z Bolesławca.

[ wróć ]