Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FESTYN KWIATOWY W ŁAZISKACH

20 maja 2008

Deszcz dawał się we znaki naszym majowym festynom. Nie inaczej było 18 maja, kiedy to ekipa złożona z Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Parafialnej, Radnej Grażyny Łuckiej, Klubu Sportowego oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu postanowiła zorganizować trzeci rok z rzędu Festyn Kwiatowy. Padający od rana deszcz nie nastrajał optymistycznie, ale zdeterminowani mieszkańcy Łazisk nie przerywali przygotowań.

 Mimo zimna i deszczu na boisko sportowe zaczęli „napływać” widzowie. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się urocze mieszkanki Łazisk : Kamila Wróbel i Klaudia Ziembikiewicz.

       Pierwszym kwiatowym konkursem było zapamiętywanie nazw kwiatów na czas i trzeba przyznać, że dzieci miały problemy z zapamiętaniem zbyt wielu nazw. Tymczasem na scenie zaśpiewała Anna Litewska, której przepiękny, profesjonalny głos znany jest nie tylko mieszkańcom Łazisk. Kwiatową zagadką dla publiczności była także krzyżówka (zbudowana na zasadzie skojarzeń), w której rywalizowały trzy pary złożone z dzieci i dorosłych.

      Kwiaty na Festynie Kwiatowym cieszyły się ogromnym powodzeniem, ich wszechstronne zastosowanie można było zauważyć podczas konkursu robienia wianków. Dwie czteroosobowe ekipy złożone z trójki dzieci i jednej osoby dorosłej w czasie 10 minut miały za zadanie zrobić wianki i zaprezentować je na głowie. Po emocjach konkursowych przyszedł czas na doznania artystyczne. Scena rozbrzmiała pieśniami serbsko-chorwackimi w wykonaniu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. W międzyczasie przestał padać deszcz i liczba widzów na festynie znacząco się zwiększyła. W konkurencjach sprawnościowych popis swojej sprawności dawał tak Panie (rzut piłką lekarska) jak i Panowie (trzymanie kija z obciążeniem).

      W organizację Festynu Kwiatowego włączyło się wielu mieszkańców, którym pragniemy gorąco podziękować. Podziękowania także należą się sponsorom, którymi byli: Firma Osadkowski-Cebulski, Ceramika GALIA z Łazisk, Firma JAREX – Bolesławiec, Piekarnia Marzena i Sławomir Nozdryń-Płotniccy – Raciborowice. Jadwiga i Jerzy Wetland – Jubilerstwo Bolesławiec, Henryk Biegała - Masarnia Łaziska, TECHBOL-Bolesławiec, Jan Cołokidzi, Sylwia i Andrzej Szweda, Mariusz Przystarz-Szczytnica, Jerzy Małachowski, Ryszard Maguder, Restauracja „Niebieski Burak”, Mariusz Berchacki, Zbigniew Różnicki.

      Licznie zgromadzeni festynowi goście mieli okazję bawić się na zabawie tanecznej do późnych godzin nocnych, a organizatorzy już teraz zapraszają na następny rok, na czwartą edycję Festynu Kwiatowego.

[ wróć ]