Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

TUTUŁ MISTRZOWSKI DLA KRAŚNIKA DOLNEGO

6 marca 2012

           Ładna, słoneczna pogoda, która obecnie nastała wskazuje na szybkie przyjście długo oczekiwanej wiosny. Podobnie jest w przypadku rozgrywek piłkarskich, gdzie coroczny turniej halowej piłki nożnej oznajmia zbliżającą się rundę wiosenną.  

            W rozgrywanym 4 marca 2012 r., na sali sportowej I LO w Bolesławcu, Turnieju Mistrzostw Gminy Bolesławiec w Halowej Piłce Nożnej udział wzięło 11 seniorskich zespołów ligowych z terenu gminy Bolesławiec. Rozgrywane zawody były generalną próbą oraz okazją do sprawdzenia formy przed przystąpieniem do zbliżających się rozgrywek ligowych klasy A i B.

            Drużyny biorące udział w rozgrywkach podzielono na 4 grupy, z których zwycięzcy awansowali bezpośrednio do półfinałów. Dwie połowy po 8 minut dawały okazję do wykazania się umiejętnościami piłkarskimi oraz ustalenia wyniku na swoja korzyść. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Wydziału Sędziowskiego OZPN w Jeleniej Górze: Marek Bałacki oraz Waldemar Socha i Andrzej Socha.

            W grupie A. nieoczekiwanie pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starych Jaroszowic, pokonując gładko Brzeźnik oraz faworyzowane Łaziska. W grupie B. sprawę awansu rozstrzygnął ostatni bardzo zacięty pojedynek pomiędzy Kruszynem, a Dobrą. Oba zespoły mając na swoim koncie po zwycięstwie nad ekipą z Nowej chciały przechylić szalę na swoją korzyść.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i przepustkę do półfinału zapewnili sobie piłkarze z Dobrej. W grupie C. bezapelacyjnie najlepszą okazała się ekipa z Otoku, wysoko pokonując zespoły z Mierzwina oraz ligowego rywala z Łąki. Natomiast w okrojonej grupie D. zwycięzcę wyłonił bezpośredni mecz, w którym zawodnicy z Kraśnika Dolnego – ubiegłoroczni vice mistrzowie gminy pokonali rywali z Ocic.

            Po zakończeniu fazy grupowej przyszedł czas na mecze półfinałowe oraz na rozstrzygnięcie końcowej kolejności turnieju. W pierwszym pojedynku półfinałowym, który dla wielu kibiców miał być łatwą przeprawą do finału dla ubiegłorocznych zwycięzców mistrzostw, naprzeciw siebie stanęły drużyny Starych Jaroszowic oraz Otoku. Jednak zawodnicy ze Starych Jaroszowic po raz drugi tego dnia sprawili ogromną niespodziankę i w wielkim stylu pokonali swojego rywala aż 7:0. W drugim półfinale, który od początku zapowiadał się na ciekawe widowisko, spotkały się ekipy z Kraśnika Dolnego oraz Dobrej. Po bardzo zaciętym spotkaniu, którego zwycięzcę wyłoniła bramka strzelona w doliczonym czasie gry, zwyciężyła drużyna z Kraśnika Dolnego 3:2. 

            Po krótkiej przerwie na odpoczynek, przystąpiono do rozegrania spotkania o najniższy stopień podium mistrzostw, w którym spotkały się zespoły z Dobrej i Otoku. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, którego wynik ważył się do ostatnich sekund, trzecie miejsce wywalczyli ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju – drużyna z Otoku.

            W ostatnim meczu niedzielnych zawodów doszło do konfrontacji dwóch najlepszych ekip: z Kraśnika Dolnego oraz rewelacji turnieju – Starych Jaroszowic. Dzięki zwycięstwu 2:0 tytuł mistrzowski wywalczyli zawodnicy z Kraśnika Dolnego.

            Oprócz rozstrzygnięć drużynowych przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem mistrzostw z pięcioma trafieniami na koncie okazał się Adrian Kulesza z Dobrej, a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Damiana Ferlewicza z Kraśnika Dolnego.

            Wręczenia dyplomów oraz pamiątkowych pucharów dla najlepszych ekip oraz nagrody indywidualne dokonali: Wójt Gminy Bolesławiec Pan Andrzej Dutkowski wraz z zastępcą Panem Romanem Jaworskim oraz Dyrektorem GOKiS Panem Januszem Cieślą. Organizatorem Mistrzostw był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

            Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

           

  FAZA GRUPOWA: 

Łaziska – Brzeźnik                              1:0

Nowa – Dobra                                    0:6

Mierzwin – Łąka                                 0:3

Kraśnik Dolny – Ocice                        3:0

Stare Jaroszowice – Łaziska                3:2

Kruszyn – Nowa                                 4:0

Otok – Mierzwin                                 4:0

Brzeźnik – Stare Jaroszowice              1:4

Dobra – Kruszyn                                 3:3

Łąka – Otok                                       0:3

FAZA PUCHAROWA:

Półfinały:

Stare Jaroszowice – Otok                   7:0

Dobra – Kraśnik Dolny                       2:3 po dogrywce

Mecz o 3. miejsce:

Dobra – Otok                                     2:3

Finał:

Kraśnik Dolny – Stare Jaroszowice     2:0

[ wróć ]