Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

ARENA GLADIATORÓW W ŁĄCE

14 maja 2012

        Dzień Dziecka przypada co roku 1 czerwca i fakt ten jest wszystkim znany. Jednak od tej reguły mogą zaistnieć wyjątki i  taki właśnie miał miejsce 12 maja 2012 roku w Łące. Rada Sołecka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu z powodu braku wolnych terminów Dzień Dziecka zorganizowali dużo wcześniej. Nie przeszkodziło to wcale we frekwencji, ponieważ przed Dom Ludowy w Łące przybyło bardzo wiele dzieci wraz z rodzicami. Największą atrakcją przygotowaną na ten dzień był Turniej Gladiatorów i to właśnie na niego głównie czekały dzieci.

        Areną walk gladiatorów była dmuchana platforma na, której wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje siły w walce z przeciwnikiem. Zawodnicy zaopatrzeni w odpowiedni kask oraz specjalną broń mieli za zadanie strącić przeciwnika stojącego naprzeciw siebie na podwyższeniu. Na pierwszy rzut oka zadanie banalne, lecz wykonanie nie tak proste jakby się wydawało. Oprócz zadawania ciosów należało utrzymać równowagę na niestabilnym i kołyszącym się we wszystkie strony podłożu, a także unikać licznych uderzeń i ciosów rywala. O zwycięstwie w rywalizacji decydowały oprócz siły: spryt, precyzja oraz odpowiednia technika walki.

        Ze względu na duży przekrój wiekowy dzieci i młodzieży biorącej udział w zabawie rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych wśród chłopców do lat 10 i powyżej oraz jednej kategorii dziewcząt. W zmaganiach najmłodszych wojowników najlepszy okazał się Kacper Borkowski, pokonując Adama Stawickiego oraz Oliviera Dragana. Spośród najstarszych gladiatorów dominował Damian Kapusz, który okazał się lepszy od Tomasza Musialika i Wiktora Jankowskiego. W kategorii gladiatorek triumfowała Izabela Nizioł przed Oliwią Wolską oraz Wiktorią Bednarczuk. Po zakończeniu walk arenę gladiatorów przejęły najmłodsze dzieci, na której czuły się jak ryby w wodzie.

        Walki gladiatorów nie były jedyną atrakcją, jakie czekały tego dnia na najmłodszych. Wszyscy chętni mogli bić swoje rekordy w wielu ciekawych konkurencjach m.in.: rzucając piłką do kosza, odbijając piłkę do siatkówki czy piłeczkę paletką. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja trzymania kija na czas z obciążeniem oraz hula - hop. Najmniejsze dzieci sprawdzały swoje umiejętności w rzutach pianką na odległość oraz rzutami do celu. Oprócz dzieci swoje możliwości sprawdzali także licznie zgromadzeni rodzice.

        Po zakończeniu sportowej rywalizacji na wszystkich dużych i małych uczestników zabawy czekało ognisko, na którym pieczono smakowite kiełbaski, przygotowane przez Radę Sołecką oraz rodziców.

[ wróć ]