Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

KOKO EURO SPOKO W GOLNICACH

14 maja 2012

       

          Tradycyjnie na początku maja 13.05.2012 r. w Golnicach odbył się Festyn Rodzinny. Festyn, mimo iż niewielki, corocznie zaskakuje pomysłowością i klimatem. Pomimo kapryśnej pogody, która serwowała na przemian słońce i deszcz na plac przed Domem Ludowym przybyło wielu mieszkańców i gości. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się młode mieszkanki Mierzwina (Dominika i Martyna Czubak, Żaneta Matyjewicz, Magda Wilk, Klaudia Kotwica, Ada Zeszutek, Paulina Matyjewicz, Natalia Horbacz i Ola Matyjewicz), ćwiczące pod czujnym okiem instruktora Bronisława Góreckiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy tak nowe jaki i starsze piosenki.

        Tymczasem na boisku szykowali się zawodnicy, startujący w Biegu o Puchar Sołtysa. Trasa, licząca ok. 1000 metrów nie sprawiła wysportowanej młodzieży żadnych kłopotów. Ostatecznie pierwszy na mecie był Sebastian Szaro, który został właścicielem pucharu.  Sołtys - Dariusz Rzepecki , gratulując zwycięstwa nadmienił, że po raz pierwszy puchar zdobył mieszkaniec Golnic, z czego się niezmiernie cieszy. Po biegu odbył się konkurs wyrzucania piłeczek z pudełka, umieszczonego w pasie. Konkurencja przeprowadzona tak dla dzieci jaki i starszych nie sprawiła zawodnikom zbyt wiele kłopotu.  Po konkursie na scenie „czarowała” swoim pięknym głosem Nina Wąsik, młoda mieszkanka Golnic.

        Hitem festynu był jednak wcześniej zapowiadany mecz testowy „Polska – Grecja”, gdzie w zawodników wcielili się prężni organizatorzy festynu wspierani przez miejscową młodzież. Zespoły prezentowały swoje składy przy polskim hymnie na Euro 2012 „Koko Euro spoko” i greckiej „Zorbie”. Gwizdek sędziowski rozpoczął pasjonujące spotkanie. Drużyny miały do dyspozycji dużą piłkę dmuchaną , która nie bardzo chciała się toczyć. Po „wielkich bojach” sędzia ogłosił wynik meczu 2:0 dla Polski. Ogromne brawa otrzymały obie drużyny, a zwłaszcza „Grecy” – ubrani w fantazyjne prześcieradła i wieńce laurowe na głowach.

        Do prezentacji scenicznych włączył się także Zespół Śpiewaczy z Ocic wraz z rozbudowaną kapelą, który w swoim repertuarze ma pieśni tak polskie jaki i chorwackie. Po nich swoje piękne piosenki zaśpiewali uczniowie Agnieszki Orawiec (Karolina Makowska, Weronika Kulpa, Karolina Stefaniak, Agnieszka Klementowska, Milena Gajewska).

        Wiele emocji wzbudził konkurs, w którym panowie musieli strącić plastikowe butelki z drewnianych klocków umocowaną na sznurku piłeczką. Po konkursie pokaz pięknych tańców ludowych zaprezentował Klub Tańca Narodowego działający przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. W ich wykonaniu zobaczyliśmy m.in.: Poloneza, Mazura, Oberka, Kujawiaka, Krakowiaka. Dodatkową atrakcją festynu był pokaz modeli latających i jeżdżących. I tak oczom widzów ukazały się tak oryginalne pojazdy jak mikrokopter czy poduszkowiec. Ostatnim artystycznym punktem programu była piosenka „Tolerancja” w wykonaniu Jakuba Kulpy z Kruszyna.

        Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej do późnych godzin nocnych. Festyn Rodzinny w Golnicach zorganizowali: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

[ wróć ]