Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

OCICKA MOC ATRAKCJI

12 czerwca 2012

        Drugą deszczową imprezą w sezonie okazał się Festyn Rodzinny połączony z pokazem pojazdów latających i jeżdżących. 7 czerwca boisko sportowe w Ocicach zapełniło się festynowymi gośćmi.

        Jako pierwsi wystąpili uczniowie Bronisława Góreckiego, mali mieszkańcy Mierzwina. W ich wykonaniu usłyszeliśmy różnorodne piosenki dziecięce oraz  te, z aktualnych list przebojów. Atrakcją dla najmłodszych był konkurs, na którym zapoznawano się z imionami członków zespołu folklorystycznego i wypisywano je na balonikach. Po konkursie i następnych wokalnych prezentacjach wystąpili tancerze i tancerki z grupy prowadzonej przez Agnieszkę Michalczuk. Nowością był taniec przy piosence „Koko Euro spoko”, gdzie dzieci stylizowane na kibiców prezentowały swoje umiejętności taneczne.

        Długo oczekiwaną przez wszystkich atrakcją był konkurs lotów modeli samolotów. W konkursie wzięli udział członkowie „Eskadry młodych wilków” z Klubu „Modelarze Bc”. Trzy samoloty, kopie modeli z pierwszej i drugiej wojny światowej wzbiły się w niebo sterowane drogą radiową z ziemi. Każdy z nich miał przyczepioną do ogona kilkumetrową bibułę. Zadaniem przeciwników było przecięcie (w trzech turach) bibuły skrzydłem, bądź inną częścią maszyny. Bezkonkurencyjny okazał się Daniel Skiba, który otrzymał za swoje podniebne ewolucje gromkie brawa. Ogromną atrakcją dla oglądających były także modele samochodów, poduszkowiec, mikrokopter i inne pojazdy „Modelarzy Bc”.

        Tymczasem na scenie trwały prezentacje wokalne dzieci i młodzieży. Widzowie chętnie oklaskiwali piękne głosy Elizy Sondaj, Magdy Cichorzewskiej oraz Kasi Sondaj. Imprezą towarzyszącą festynowi był Turniej Piłkarski o Puchar Sołtysa wsi Ocice, rozgrywany na kompleksie boiskwielofunkcyjnych. W szranki stanęło pięć drużyn: LKS Ocice, LZS Nowa, LZS Brzeźnik, LZS Mierzwin oraz Juniorzy LKS Ocice. Podobnie jak w zeszłym roku najlepszy okazał się klub sportowy z Brzeźnika i to do nich właśnie zawędrował puchar i piłka. Drugie miejsce wywalczyli seniorzy z Ocic, zaś trzecie piłkarze z Mierzwina. Fundatorem nagród była Bożena Długosz – sołtys wsi Ocice.

        Mimo rzęsiście padającego deszczu widzowie trwali duchem i ciałem na imprezie i oglądali następne prezentacje sceniczne. Jedną z nich był występ zespołu rockowego z Żeliszowa. Mocny, czysty głos Kasi Tobiasz jeszcze długo brzmiał w uszach publiczności. Specjalnie dla młodszej części publiczności wystąpił duet „2 Beats Story”, który powoli szturmuje festynowe sceny, zbierając zasłużone brawa.

        Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła w przeprowadzeniu konkursu siłaczy, do którego chetnych nie brakowało. Ocickim „strongmanem” okazał się Leszek Maziarz, który „o włos” pokonał Krystiana Miżdala z Brzeźnika.  Muzyczną ucztą okazał się występ zespołu „Poeticon”, który na co dzień ćwiczy w BOK MCC w Bolesławcu. Zespół, którego członkami są oprócz Bolesławca także mieszkańcy Gminy Bolesławiec wykonali przepiękne piosenki w oryginalnych aranżacjach. Festyn w Ocicach zakończył się zabawą taneczną do późnych godzin nocnych. Ogromne podziękowanie należy się dla sponsorów: Małgorzaty i Grzegorza Karol, Renaty i Leszka Gortych, Michała Dolatę, Małgorzatę i Jana Cołokidzi, Halinę i Jana Waniak.  

        Organizatorami festynu byli; Koło Gospodyń wiejskich, Klub Sportowy z Ocic oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

[ wróć ]