Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

TRUSKAWKOWY SZAŁ W STARYCH JAROSZOWICACH

19 czerwca 2012

        Ciasto z galaretką i truskawkami, koktajle, pierogi z truskawkami, soki i w końcu świeże, smakowite truskawki… to wszystko zachęcało gości do przyjścia na Festyn Truskawkowy, który odbył się 17 czerwca 2012 roku na placu przed Domem Ludowym w Starych Jaroszowicach. 

        To jedna z miejscowości, gdzie truskawek jest  w sezonie „zatrzęsienie”. Zebrane we wczesnych godzinach rannych skusiły swoim zapachem naprawdę ogromną (jak na tę małą miejscowość) ludzi. A to wszystko za sprawą wspaniałych właściwości zdrowotnych i smakowych truskawki. Zawiera ona witaminy C, B2, B1 i A oraz flawonoidy. Truskawki działają odkwaszająco, krwiotwórczo i wzmacniająco.  Dlatego na festynie truskawkowym nikt nie żałował sobie tego specjału.

        Organizatorzy postarali się, aby na każdym ze stolików piknikowych znalazł się koszyczek truskawek (całkowicie nieodpłatnie). Nie przeszkodziło to wcale stoiskom truskawkowym w sprzedaży tego specjału. Już po godzinie 18.30 skrzynki z tymi owocami świeciły pustkami. Atrakcją truskawkowego dnia były także występy sceniczne.

        Na początku scenę opanowali wokaliści z Mierzwina (ćwiczący pod okiem Bronisława Góreckiego) i  pracowni wokalnej w Kruszynie(uczniowie  Agnieszki Orawiec). Piękne piosenki, dobre mocne głosy i przemili „piosenkarze” otrzymali gromkie brawa od publiczności.  Ucztą dla oczu były także pokazy tańców: break dance (grupa Pawła Klimka) oraz barwne tańce orientalne (przygotowane przez Agnieszkę Michalczuk). Tak zróżnicowane pokazy sceniczne pozwalały każdemu z widzów znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy ludowej muzyki odnaleźli swoje miejsce przy występach dwóch zespołów: śpiewaczego z Żeliszowa oraz grupy „Leśne Nastroje”  z Dobrej.  To właśnie oni swoimi skocznymi ludowymi piosenkami „rozruszali” starszą część widowni. Festyn Truskawkowy  to nie tylko występy ale także i konkursy. Jednym z nich były zawody w szypułkowaniu truskawek, które wygrał młody mieszkaniec Starych Jaroszowic Patryk Kukawski. Ogromne brawa zebrała także za swoje piękne piosenki Katarzyna Tobiasz z Żeliszowa, w której wykonaniu usłyszeliśmy wielkie, światowe przeboje. Festyn zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

        Organizatorzy: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich ze Starych Jaroszowic oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie pragnie podziękować sponsorom, którymi byli: Tadeusz Hil, Barbara i Andrzej Ambroży, Stanisław Kuduk, Stanisław Borucki, Janusz Cymbała, Firma Zehnder Group Bolesławiec, Ryszard Drapus, Paweł Szweda, Małgorzata Salomon, Krzysztof Orawiec (sklep Żeliszów). 

[ wróć ]