Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FESTYN ŚWIĘTOJAŃSKI W KRUSZYNIE

26 czerwca 2012

        Festyn Świętojański w Kruszynie to jedna z najstarszych imprez tego typu w gminie wiejskiej Bolesławiec. Jej początki sięgają kilkudziesięciu lat wstecz. Przez ten czas „przewinęło się” w Kruszynie wielu tak organizatorów jak i występujących. Park Nocy Świętojańskiej (tak go nazwali mieszkańcy na pamiątkę patrona miejscowej parafii pw. Jana Chrzciciela) ma swój niezapomniany klimat i festyny w nim zawsze są interesujące. Tegoroczni organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu mogli się cieszyć piękną, słoneczną pogodą (przynajmniej w części artystycznej).

        Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się trzy urocze wokalistki z Łąki Patrycja i Karolina Duś oraz Oliwia Mocna. Po nich swoje wesołe piosenki zaśpiewały dziewczynki z Brzeźnika: Klaudia Kotwica i Ewelina Janiec, które swoimi dźwięcznymi głosami ściągały coraz większe rzesze kruszyńskiej publiczności. Dużym powodzeniem cieszyły się także konkursy dla dzieci. Mimo niżu demograficznego plac przed sceną w Kruszynie zapełnił się najmłodszymi widzami. Dzieci biegały z balonikami, wrzucały piłkę do kosza, podrzucały klocki na tacy itp. Zwycięzcy wszystkich konkurencji dostali nagrody, a pozostali drobne upominki.

        Scena w Kruszynie nie tylko brzmiała od śpiewów ale także drżała w posadach od tańców grupy, ćwiczącej na co dzień w Domu Ludowym w Żeliszowie, a prezentującej tańce orientalne i czyrliderskie. Wiązankę ludowych piosenek zaśpiewał znany i lubiany nie tylko w naszej gminie Zespół Śpiewaczy „Żeliszów”, za co otrzymał zasłużone brawa. Swój mocny, czysty głos zaprezentowała także Katarzyna Tobiasz, występująca wspólnie z bratem Wojtkiem i instruktorem Cezarym Byrskim.  Piosenkę „Tolerancja” zaśpiewał  dla swojej publiczności Jakub Kulpa, występujący już od kilku lat na gminnych scenach. Występy przeplatane były nie tylko konkursami dla dzieci ale także i dla dorosłych. Jednym z nich był konkurs zrywania, a właściwie „zdeptywania” ogonów, zrobionych z plastikowej taśmy. Rozbawiona publiczność zwycięzcę nagrodziła brawami.

        Ostatnim punktem programu był występ zespołu POETICON. Wspaniałe, nastrojowe piosenki wykonane przy akompaniamencie żywych instrumentów dały świetny efekt i zespół słuchało się z zaciekawieniem. Festyn zakończyła zabawa przy muzyce mechanicznej do późnych godzin niedzielnej nocy.

[ wróć ]