Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 6 grudnia 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

GMINNY DZIEŃ SPORTU

29 czerwca 2012

        W czerwcu Polska i Ukraina mają swoje piłkarskie Euro 2012, a uczniowie szkół podstawowych Gminy Bolesławiec Gminny Dzień Sportu. To już XIV edycja sportowego święta, którego areną 26 czerwca 2012 r. były boiska sportowe Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

           Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się tradycyjna ceremonia zapalenia znicza przez reprezentantów gospodarzy. Uroczystego otwarcia dokonała Sekretarz Gminy Pani Iwona Przybylska razem z Dyrektorem SP w Dąbrowie Panią Elżbietą Jawną. 

         Po zakończonej ceremonii przystąpiono do rywalizacji, którą rozpoczęły konkurencje zespołowe. W turnieju „dwóch ogni” dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Brzeźnika, które w spotkaniu finałowym pokonały rówieśniczki z Bożejowic. Trzecią lokatę wywalczyły dziewczęta z Kraśnika Dolnego. W zmaganiach piłkarzy pierwsze miejsce przypadło zawodnikom z Kruszyna, którzy w rzutach karnych okazali się lepsi od kolegów z Ocic. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Trzebienia. W rozgrywkach dziewczęcej koszykówki bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Brzeźnika, które okazały się lepsze od rówieśniczek z Ocic oraz Dąbrowy.

         W czasie trwania gier zespołowych rywalizowano w zawodach lekkoatletycznych. W biegu na 50 m złoty medal wywalczyła Natalia Regińska z Trzebienia, która była szybsza od szkolnej koleżanki Karoliny Czopko oraz Angeliki Moczydlak z Ocic. W skoku w dal ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Regińska z Trzebienia. Drugie miejsce przypadło Marlenie Marut z Brzeźnika, a trzecie Małgorzacie Olszowy z Trzebienia. W rywalizacji chłopców najszybszym sprinterem okazał się Piotr Kwoczka z Trzebienia. Obok niego na podium stanęli Michał Piotrowski oraz Eryk Marks obaj z Kruszyna.  W skoku w dal najdalsze odległości odnotowali Michał Piotrowski z Kruszyna, Paweł Gurtowski z Brzeźnika oraz Eryk Marks również z Kruszyna.

            Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło uroczyście wręczenie medali, dyplomów oraz nagród dla najlepszych. Młodych sportowców dekorowali i nagradzali Sekretarz Gminy Iwona Przybylska, Dyrektor SP w Dąbrowie Elżbieta Jawna, Dyrektor GZOSz Helena Szymula, oraz Dyrektor GOKiS Janusz Cieśla.

            Organizatorem Gminnego Dnia Sportu była Szkoła Podstawowa w Dąbrowie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Posackiemu, wszystkim sędziom, którzy brali udział w sprawnym przeprowadzeniu uroczystości oraz Panu Jackowi Bramowi zabezpieczającemu zawody od strony opieki medycznej.

[ wróć ]