tel. 75 732 14 77

Polecamy

CZWARTA ODSŁONA GMINNEJ SIATKÓWKI

13 listopada 2012

Za nami czwarta kolejka Gminnej Ligi Sołeckiej. Tym razem areną ligowych zmagań rozegranych 11 listopada 2012 r. była sala sportowa Szkoły Podstawowej w Ocicach, która po raz pierwszy w tym sezonie gościła sympatyków gminnej siatkówki.

Pierwsza odsłona to pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli Kraśnika Dolnego z ekipą Potoku Żeliszów. Mecz zapowiadał ambitną walkę o ligowe punkty. Po dwóch pierwszych setach na tablicy widniał wynik 1:1 i każda z drużyn mogła się cieszyć z pewnego punktu. Jednak jeden punkt to za mało i o kolejny trzeba było grać w kolejnym decydującym  secie. W tie – breaku lepsi okazali się zawodnicy z Kraśnika, którzy pewnie pokonali swojego przeciwnika.

Mecz numer dwa rozegrały ekipy z Nowej Wsi oraz młodzież z Żeliszowa. Dla pierwszych wygrana była okazją do przełamania się po ostatniej porażce, natomiast dla drugich zapewniłaby awans na fotel lidera. Pierwszy set dla Żeliszowa. Drugi to popisowa gra Nowej Wsi, ale do czasu. Dwa punkty dzielące Nową Wieś od wygranej oraz kilkupunktowa przewaga nie zapewniły jej zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu po obu stronach siatki stanęły zespoły bez wygranej w ligowych rozgrywkach. Zarówno Dobra jak i Potok Żeliszów podeszły do meczu bardzo zmotywowane. Pierwszego seta pewnie i przekonywująco wygrali zawodnicy z Dobrej. Jednak w drugim musieli uznać wyższość swojego rywala. Trzeci decydujący set od początku do końca był zaciętą i bezkompromisową walką o wygraną. W decydującym momencie seta piłka meczowa trzykrotnie przechodziła z rąk do rąk i nikt nie myślał o przegranej. Ostatecznie górą okazała się drużyna z Żeliszowa, która mogła świętować pierwsze ligowe zwycięstwo. Dobrej po raz kolejny zabrakło odrobinę szczęścia. Mamy nadzieję, że w następnej kolejce los się do niej uśmiechnie.

Na zakończenie siatkarskiej niedzieli swój mecz rozegrały zespoły Kraśnika Dolnego oraz kraszowickich Bobrów Leszka. Zespół z Kraśnika podbudowany wygraną w pierwszym meczu chciał utrzymać zwycięską passę i pokusić się o kolejne zwycięstwo. Niestety po dwu setowym pojedynku trzy punkty powędrowały na konto Bobrów.

Pod nieobecność pauzującego zespołu z Bożejowic na pierwsze miejsce awansowała druga drużyna Potoku z Żeliszowa. Pozostałem miejsca bez zmian. Jednak o końcowej klasyfikacji w tabeli po rundzie zasadniczej zadecyduje V kolejka. Gorąco zapraszamy  w niedzielę 25 listopada 2012 r. do Kraśnika Dolnego.

WYNIKI:

13. Kraśnik Dolny – Potok Żeliszów                    2:1 (25:20, 10:25, 15:8),

14. No Name Team – Potok Żeliszów II             0:2 (19:25, 23:25),

15. Potok Żeliszów – Dobra                             2:1 (13:25, 25:19, 19:17),

16. Kraśnik Dolny – Bobry Leszka Kraszowice      0:2 (25:27, 16:25).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. Kraśnik Dolny                               5       5       4:7    205:205     1.00

6. Potok Żeliszów                             4       4       4:7    187:226     0.82

7. Dobra                                          5       1      1:10   121:257     0.47