Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

FINAŁ KONKURSU "LIST" ORAZ SPOTKANIE AUTORSKIE

26 listopada 2012

„Powroty” to temat tegorocznej edycji Konkursu na Najpiękniejszy List Napisany Odręcznie. Temat trudny i przewrotny jak się okazało. Znalazła się jednak grupa uczestników, których prace znalazły uznanie w oczach i duszach komisji konkursowej. Dzięki podjętej w ubiegłym roku współpracy ze Związkiem Literatów Polskich w Szczecinie, w pracach komisji uczestniczyli pisarze i poeci: Róża Czerniawska – Karcz (jednocześnie prezeska ZLP), Teresa Barbara Dominiczak oraz Rafał Podraza (vice prezes szczecińskiego ZLP). 23 listopada 2012 roku w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów. Na wstępie członkowie komisji wyrazili swoje opinie o tegorocznych pracach, zwracając uwagę na poprawę czytelności i estetyczności listów. Prace oceniane było w trzech kategoriach wiekowych. Dodatkowo w tym roku zostały także przyznane osobne nagrody za walory kaligraficzne.

I kategoria wiekowa /10-12 lat/
I nagroda - Katarzyna Kupiec (Szczecin),
II nagroda -  Bartosz Kunaszko (Bolesławiec),
III nagroda - nie przyznano.
WYRÓŻNIENIE -
Weronika Olszewska (Szczecin),

Jury postanowiło przyznać także nagrodę Komisji za specjalne walory literackie i epistolograficzne Natalii Kuśmierz z Nowogrodźca.

II kategoria wiekowa /13-15lat/
I nagroda - Marta Ziółkowska (Bolesławiec),
II nagroda - Małgorzata Suchowiejska (Szczecin),
III nagroda - Magdalena Honkowicz (Golczewo).
WYRÓŻNIENIE -
Karolina Jankiewicz (Bolesławiec).

III kategoria wiekowa /16 lat i więcej/
I nagroda - nie przyznano,
II nagroda - Anna Guzik (Bolesławiec),
III nagroda - Nela Mikosza (Szczecin).
WYRÓŻNIENIA
Elżbieta Erban (Bolesławiec),
Alicja Płoszańska (Jelenia Góra),
Anna Słowińska (Police),
Marta Zawadzka (Szczecin).

NAGRODA W KATEGORII KALIGRAFII
Dominik Chlastawa (Lubków - Raciborowice)
WYRÓŻNIENIA:

Weronika Olszewska (kat. I) ze Szczecina,
Magdalena Honkowicz (kat. II) z Golczewa,
Nela Mikosza (kat. III) ze Szczecina,
Alicja Płoszańska z Jeleniej Góry,
Gabriela Kumorowska ze Szczecina.

   Po wręczeniu nagród i wyróżnień na uczestników finałowego spotkania czekała niespodzianka. Odbył się wieczór autorski Róży Czerniawskiej Karcz, który prowadził Rafał Podraza. Usłyszeliśmy historię twórczości poetki, kilkanaście jej najlepszych wierszy, które spotkały się z uznaniem publiczności. Wiersze Pani Róży były takie jak sama poetka, subtelne i wrażliwe. Autorka nie uznająca „nowomody”, która pozwala na wulgaryzmy w poezji, opowiadała jak powstawały jej wiersze. Na zakończenie kilka anegdot ze swojej najnowszej książki o ciotecznej babce - Magdalenie Samozwaniec przedstawił Rafał Podraza. I tak usłyszeliśmy zabawne historie z życia niesfornej Magdaleny. Zaproszeni artyści pokazali widzom, że kultura słowa jeszcze w naszym kraju nie zginęła, a wręcz odwrotnie – ma się całkiem dobrze. Poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami zakończył się finał konkursu „List…” oraz Spotkanie autorskie. Dodatkową atrakcją była inscenizacja fragmentu sztuki Aleksandra Fredry „Zemsta” z fragmentem dotyczącym pisania listu. W rolę Cześnika i Dyndalskiego wcielili się uczniowie szkół średnich - Michał Krawczewski wraz z Remigiuszem Widerą. Impreza współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt -na lata 2007 – 2013. 

[ wróć ]