Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

Mistrzostwa Gminy w Piłce Halowej

24 lutego 2009

     W niedzielę 22.02.2009 roku o godzinie 10.00 meczem pomiędzy drużynami GKS Otok i LZS Kruszyn rozpoczął się tradycyjny turniej w ramach Mistrzostw Gminy Bolesławiec w Halowej Piłce Nożnej. Celem turnieju była popularyzacja tzw. „halówki”, jako sposobu na przyjemne spędzenie okresu zimowego, w którym jak wiadomo w naszym kraju w piłkę się nie gra. Mistrzostwa Gminy przyciągnęły prawie wszystkie drużyny z naszego regionu. Z czternastu formalnie zgłoszonych wzięło udział aż jedenaście. Wspomniany już mecz otwarcia stał na bardzo wysokim poziomie, co skłaniało kibiców do uwierzenia w to, że nie będzie to kolejne nudne niedzielne przedpołudnie, tylko pełne sportowych emocji i na długo pozostające w pamięci.

     Mecz otwarcia stał na bardzo wysokim poziomie, a zwycięstwo 3:0 GKS Otok zawdzięcza lepszej skuteczności pod bramką przeciwnika, gdyż drużyna Kruszyna również miała swoje szanse na pokonanie świetnie dysponowanego tego dnia Władysława Wężyka. W kolejnym meczu spotkały się drużyny LKS Kraśnik Dolny z LZS Nowa. Przez dłuższy okres meczu prowadził zespół z Kraśnika zawodnikom z Nowej udało się wyrównać stan pojedynku na 1:1, by w kolejnej akcji stracić bramkę, po utracie drugiego gola drużyna z Nowej nie zdołała się podnieść co wykorzystali piłkarze Kraśnika strzelając bramkę na 3:1. Takim tez wynikiem zakończyło się spotkanie do dalszych rozgrywek awansował LKS Kraśnik. Kolejnymi drużynami rywalizującymi w turnieju były LKS Bolesławice i LKS Mierzwin. Faworytem tej potyczki był zespół z Bolesławic, który ma spore doświadczenie w rozgrywkach halowych m.in brał udział w I lidze powiatowej.

    Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia LKS Mierzwin, po wyrównaniu stanu meczu na 1:1, Bolesławice strzeliły kolejną bramkę i gdy wydawało się że mecz zakończy się ich zwycięstwem, Mierzwin po raz kolejny umieścił piłkę w siatce rywala i na tablicy wyników widniał wynik 2:2. W końcówce górę nad ambicją i sercem do gry wzięło doświadczenie i gdy tylko trafiła się okazja Bolesławice strzeliły bramkę na 3:2 i to zawodnicy tej drużyny cieszyli się z awansu do ćwierćfinału. Następną parę stanowiły KS Łąka i KS Trzebień. Obie drużyny były uznawane za pewniaków do zajęcia miejsca na pudle. Lepszą dyspozycję wykazali zawodnicy Łąki wygrywając 2:0.  W ostatnim meczu fazy eliminacyjnej do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne w których więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Majdanu Bolesławice pokonując Ocice, w regulaminowm czasie gry był remis 1:1.

    Mecze ćwierćfinałowe odbyły się w następujących parach Otok pokonał Kraśnik 2:0, Łaziska wygrały z Bolesławicami 2:0. W półfinale zmierzyły się Łaziska z Otokiem i po dramatycznym boju przegrały po serii rzutów karnych pomimo iż wygrywali już 2:0 by wpierw po bramce samobójczej a dramat drużyny Łazisk dopełnił się na 16 sekund przed końcem meczu gdy stan na 2:2 wyrównał Zdzisław Wiśniowiecki. W drugim półfinale Łąka pewnie pokonała Majdan Bolesławice 2:0. Mecz o 3 miejsce przebiegał pod dyktando LKS Łaziska, którego zawodnicy wykorzystali większość sytuacji podbramkowych i zwyciężyli pewnie 3:0. W wielkim finale zmierzyły się GKS Otok i KS Łąka. Mecz był bardzo wyrównany obie drużyny wiele zawdzięczały swoim bramkarzom którzy wielokrotnie bronili w niesamowitych sytuacjach, (W. Młocek obronił karnego wykonywanego przez zawodnika GKS Otok). Mimo wszystko Otok wygrał 2:0 po bramkach Wojciecha Kuźnika i Zdzisława Wiśniowieckiego i przypieczętował sukces w Mistrzostwach Gminy. Najlepszym bramkarzem został Władysław Wężyk, a królem strzelców Wojciech Kuźnik obaj reprezentowali GKS Otok. Zawody sędziowali Waldemar Socha oraz Roman Rościszowski. Turniej współorganizowali Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu.

[ wróć ]