Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu

Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 roku

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Kruszyn, ul. Kasztanowa 1B
59-700 Bolesławiec

tel. 75 732 14 77

Polecamy

MATEMATYCZNIE I SPORTOWO

20 marca 2009

Pokutuje opinia mówiąca o tym, że dzieci dzielimy na sprawne fizycznie i sprawne umysłowo. Aby zadać kłam temu krzywdzącemu twierdzeniu Gminny Ośrodek Kultury i Sportu już od kilku lat jest organizatorem Turnieju Matematyczno-Sprawnościowego. Tegoroczny turniej odbył się 17 marca bieżącego roku na sali sportowej w Brzeźniku. Celem turnieju było wdrażanie do równoległego rozwoju umysłowego i fizycznego, wyrabianie pozytywnych zachowań i umiejętności współpracy w grupie podczas rywalizacji turniejowej.

Uczestnikami imprezy byli trzecioklasiści, czyli 4-osobowe drużyny, reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy. Każdy z uczestników brał udział we wszystkich konkurencjach sprawnościowych i matematycznych. Cała grupa zdobywała punkty za czas wykonania konkurencji sprawnościowej i poprawne rozwiązanie działań matematycznych. Pierwszą konkurencją sprawnościową był skok na dmuchanych piłkach slalomem między pachołkami. Następnie dzieci musiały przejść pod nisko osadzoną poprzeczką, co sprawiło niektórym nie lada kłopot, ponieważ zwalona poprzeczka oznaczała powtórne wykonanie zadania i stracone, cenne sekundy. Kolejnym zadaniem był slalom połączony z rzutem woreczka do obręczy. Podczas każdej konkurencji sprawnościowej w połowie toru znajdowało się działanie matematyczne, którego czas wykonania był zaliczany do konkurencji sprawnościowej, a poprawność wykonania nagradzana była dodatkowymi punktami.

Czasu na torze i poprawności wykonania konkurencji pilnowali sędziowie: Marcin Ostrowski, Mariusz Markowicz, Jarosław Gawron i Paweł Wasilewicz. Po zmaganiach turniejowych, podczas których emocjonowały się nie tylko dzieci, ale także obserwujący ich rodzice, przyszedł czas na podliczenie wszystkich zdobytych tego dnia punktów, które pilnie liczyła komisja w składzie: Helena Szymula, Maria Strojek oraz Bogdan Uziej.

I miejsce i złote medale wywalczyła sobie ekipa ze Szkoły Podstawowej z Kruszyna: Adrianna Koch, Weronika Wiśniowiecka, Szymon Ostrowski i Michał Piotrowski.

II miejsce i srebrne medale przypadły uczniom Szkoły Podstawowej w Trzebieniu: Kamili Marszałek, Karolinie Czopko, Natalii Regińskiej i Karinie Wróbel.

III miejsce  i medale brązowe wręczono dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Kraśnika Dolnego: Mateuszowi Debernemu, Grzegorzowi Paluchowi, Michaelowi Ziembikiewiczowi i Michałowi Pałuckiemu .

Zdobywcy trzech pierwszych lokat otrzymali oprócz medali i dyplomów gry planszowe, a pozostali uczestnicy turnieju mini-puzzle do układania.

[ wróć ]